Jubileuszowa publikacja

Jubileuszowa publikacja

Z okazji 70 – lecia „Mechanika” przygotowana została okolicznościowa publikacja. Tego trudnego i bardzo pracochłonnego zadania podjęła się po raz kolejny Pani Aldona Krajewska. Po raz kolejny, ponieważ to również Ona stała za monografią szkoły wydaną z okazji 60 – lecia. Książka 70 lat raciborskiego „Mechanika”. Uczniowie. Nauczyciele. Wydarzenia pomyślana została jako kontynuacja tej sprzed 10 lat. W pracy nad książką  Aldonę Krajewską wspierali: Dorota Cyron, Małgorzata Różalska, Małgorzata Blacha, Danuta Libowski, Paweł Okulowski. Jednak to, że możemy teraz przeglądać strony książki, odnajdywać siebie, ludzi dawno nie widzianych, wspominać tych, którzy odeszli, jest wynikiem determinacji Pani Aldony Krajewskiej. Bez Niej ta książka nie byłaby taka, jak jest. O ile w ogóle by powstała. I za to dziękuję w imieniu wszystkich uczestników jubileuszowego spotkania, wszystkich, którzy do naszej publikacji będą zaglądali.

Jednocześnie zachęcam do kupowania książki o „Mechaniku”. Jest ona niezwykłą podróżą przez ostatnie 10 lat, pozwala poznać przeszłość i teraźniejszość szkoły, przywołuje wspomnienia o ludziach i zdarzeniach, daje szansę odnalezienia się na zdjęciach. Stanowi uzupełnienie okolicznościowego wydawnictwa na 60 – lecie.

Książkę można kupić w sekretariacie szkoły w cenie 20,- lub zamówić telefonicznie lub mailowo (do ceny należy doliczyć koszt wysyłki).

Zachęcam także do nabywania innych jubileuszowych upominków. Informację można uzyskac w sekretariacie szkoły.

dr Sławomir Janowski – dyrektor Centrum