Kierunki kształcenia w CKZiU nr 2 Mechanik

Elektromechanik

Elektromechanik (741201) należy do zawodów bardzo poszukiwanych na lokalnym (i nie tylko) rynku pracy. Dominującym układem czynności w zawodzie są prace montażowe i remontowe, które wykonuje pracownik zajmujący się wytwarzaniem, konserwacją oraz naprawą maszyn i urządzeń elektrycznych.

Operator obrabiarek skrawających

Operator obrabiarek skrawających należy do zawodów bardzo poszukiwanych na lokalnym (i nie tylko) rynku pracy. Dominującym układem czynności w zawodzie są prace ustawcze i obróbkowe, które wykonuje pracownik zajmujący się wytwarzaniem części maszyn na obrabiarkach konwencjonalnych i obrabiarkach sterowanych numerycznie CNC.

Lakiernik samochodowy

Zajęcia praktyczne uczniowie odbywają w warsztatach blacharsko-lakierniczych naprawy pojazdów, serwisach samochodowych u pracodawców prywatnych, zatrudnieni jako pracownicy młodociani.

Blacharz samochodowy

Zajęcia praktyczne uczniowie odbywają w warsztatach blacharstwa samochodowego, serwisach samochodowych u pracodawców prywatnych, zatrudnieni jako pracownicy młodociani.

Mechanik-monter maszyn i urządzeń

Praca mechanika-montera maszyn i urządzeń wymaga na ogół zespołowego działania i oparta jest na współpracy. Przemysł maszynowy należy do jednej z najbardziej rozwijającej się gałęzi gospodarki w naszym kraju dlatego też mechanicy należą do grupy poszukiwanych pracowników.

Elektryk

W Zasadniczej Szkole Zawodowej na kierunku elektryk kształcimy fachowców w dziedzinach elektrycznych. Nauka trwa 3 lata. Poza przedmiotami ogólnokształcącymi, w programie jest również szereg przedmiotów zawodowych, dających podstawę zdania egzaminów kwalifikacyjnych i uzyskania tytułu zawodowego.

Ślusarz

Na chwilę obecną zajęcia praktyczne realizowane są w trzech raciborskich podmiotach gospodarczych: RAFAKO S.A., SUNEX S.A., STALTECH.

Mechanik pojazdów samochodowych

Zajęcia praktyczne uczniowie odbywają w warsztatach naprawy pojazdów u pracodawców prywatnych, zatrudnieni jako pracownicy młodociani.

Strona 1 z 212

Moodle

Szkoła posiada własną platformę edukacyjną

Akademia CISCO

Zostań certyfikowanym specjalistą firmy CISCO

Hotspot

Uczniowie mają dostęp do bezprzewodowego internetu

Usługi Live@Edu

Współpracujemy z firmą Microsoft

SZKOLNE STRONY

DANE KONTAKTOWE

Racibórz, ul. Zamkowa 1
tel.: 32 4153388 w. 321
e-mail: sekretariat@zsm.slask.pl

Budynek B:
tel.: 32 4154489

POLECANE

TOP