VIII Matematyczne Dni „Mechanika”

VIII Matematyczne Dni „Mechanika”

Po raz ósmy już nasza szkoła zamieniła się w centrum matematycznej rywalizacji i radości. Tak, marzec, to właśnie czas Dni Matematyki w „Mechaniku”! Dni te przyniosły ze sobą masę zabawy, wyzwań i oczywiście trochę nauki w radosnej atmosferze.

Organizacja tego wyjątkowego święta w naszej szkole miała kilka ważnych celów. Po pierwsze, chcieliśmy pokazać, że matematyka to nie tylko nudne wzory na tablicy, ale także  fascynujący świat, pełen zagadek i łamigłówek do rozwiązania. Po drugie, chcieliśmy zachęcić naszych uczniów do większego zainteresowania się tą nauką, pokazując jej ciekawe aspekty. No i wreszcie po trzecie, dzięki takim akcjom szkoła staje się miejscem jeszcze bardziej przyjaznym i interesującym.

Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i opiekunowi pani P. Sergiel za przygotowanie słodkości dla społeczności szkolnej z okazji Święta Ludolfiny (liczby Pi).


Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

Międzynarodowe Święto Liczby Pi obchodzone jest 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi (3.14 – 14 marca), z tej okazji w naszej szkole zostały zorganizowane następujące konkursy:

1. Konkurs wiedzy o liczbie Pi (p. E. Świętanowska)
I – Szymon Grzesiczek 1bT
II – Szymon Małecki 2fT
III – Fabian Lasik 2fT

2. Konkurs na najciekawszy plakat i infografikę o liczbie Pi (p. E. Świętanowska, p. A. Krupa)
I – za plakat –

I – za infografikę –

3. Konkurs Sudoku (p. M. Różalska)

W zawodach wzięło udział 17 reprezentacji klas technikum. Każdy z uczestników musiał wykazać się koncentracją oraz umiejętnością logicznego myślenia. Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięć drużyn.
I – Piotr Cioroń i Dawid Łacina – 1bT
II – Pablo Dąbrowski – 3bT
III – ex aequo przypadło w udziale reprezentacjom dwóch klas: 3eT reprezentowanej przez Jakuba Mrozka i Jana Chrubasika, oraz 1cT reprezentowanej przez Gracjana Osypiuka.

 

Matematyczny escape room

Konkurs dla klas III i IV technikum został zorganizowany 12 marca (p. A. Krupa). Do zabawy przystąpiło kilkunastu śmiałków z klas III i IV.
I – Piotr Szczucki, Kevin Briks – 4bT
II – Jakub Mrozek, Mikołaj Klonowski – 3eT
III – Łukasz Plura, Michał Pierskała – 4aT

 

Turniej szachowy
14 marca 2024r. w „Mechaniku” został przeprowadzony turniej szachowy (p. A. Brzenczka) w celu wyłonienia finalistów szachowych. W turnieju wzięło udział 60 uczniów z 16 klas techników i szkół branżowych, w tym 3 dziewczyny. Zmagania szachowe trwały od 9.00 – 16.00. Wszyscy rozegrali po 9 partii. Do finału awansowało 4 uczniów (Nazar Urbanowich, Daniel Naumowicz, Fabian Lasik, Piotr Szczucki). Wielki finał szachowy o pierwsze i trzecie miejsce odbył się tego samego dnia o godzinie 15.00.
I – Nazar Urbanowich 1cT
II – Daniel Naumowicz 3dT
III – Fabian Lasik 2fT

 

Kangur matematyczny
21 marca przeprowadzony został konkurs Kangur „Junior” i „Student” (p. M. Rycerz), w którym wzięli udział uczniowie klas I – IV technikum.

 

Konkurs dla klas szkoły branżowej

Uczniowie musieli się zmierzyć z łamigłówkami, krzyżówką, sudoku 6×6 i układanką Pentonimos.
I – Tomasz Himmel 2bB
II – Kacper Niestrój 1bB
III – Daniel Strzelczak 2aB, Michał Piegza 2dB – ex aequo

Uczniowie klas szkoły branżowej brali w tych dniach udział w aktywnych zajęciach, pracując w grupach nad kartą pracy przygotowaną z okazji święta Pi.

 

Zwycięzcom konkursów i turnieju szachowego oraz wszystkim pozostałym uczestnikom GRATULUJEMY!

Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie i organizację konkursów w tych dniach!!

 

Zapraszamy do fotogalerii  >>> MDM

Zapraszamy do fotogalerii  >>> turniej szachowy

A. Krupa
A. Brzenczka