„MECHANICZNY BY NIGHT”  – Challenge szkół!

„MECHANICZNY BY NIGHT” – Challenge szkół!

Po raz kolejny dwie drużyny z naszej szkoły brały udział w konkursie „MECHANICZNY BY NIGHT”. Konkurs odbył się 5 kwietnia 2024 roku w godzinach 17.30 – 21.00 na terenie budynku Wydziału Mechanicznego Politechniki Opolskiej.

Podczas konkursu mieliśmy okazję zwiedzić wydział, ponieważ miał on formę gry miejskiej. Szczególnie przypadł nam do gustu chill room. Koniecznie musimy przeforsować stworzenie takiego miejsca w „Mechaniku”, przecież nasza raciborska „politechnika” nie może odstawać od innych politechnik znad Odry 😉

Naszymi przewodniczkami były przesympatyczne studentki Politechniki Opolskiej, którym bardzo dziękujemy za cierpliwość i doping. Spotkaliśmy też absolwentów naszej szkoły, oprowadzali drużyny z innych szkół, ale wiemy, że to za nas trzymali kciuki.

Już przy rejestracji, gdy jako uczestnicy wraz z numerami startowymi otrzymaliśmy koszulki z hasłem: “trust me I’m an engineer”, wiedzieliśmy, że będzie to nie tylko rywalizacja, ale także dobra zabawa. Kolejne zadania konkursowe pokazały, że nie myliliśmy się wcale. Zabezpieczenie jajka, które ma przetrzymać upadek z 1,9 metra lub wygenerowanie jak największej mocy rowerem na hamowni, dało nam sporo do myślenia. Była to również świetna okazja do wykorzystania zmysłu technicznego w praktyce. Nie oszukujmy się, przy generowaniu mocy przydały się nie tylko mózgi, ale również mięśnie. Koledzy – nie zapominajcie o treningu nóg, jeśli chcecie wziąć udział w kolejnej edycji!

Mimo późnej godziny wracaliśmy w bardzo dobrych humorach, bo zdobyliśmy miejsce na podium. Gorąco polecamy start w kolejnej edycji młodszym kolegom, a Organizatorom konkursu dziękujemy za świetną zabawę.

Adam Gawliczek 3dT