Dobre wieści z lekkoatletycznych aren

Wyjątkowy czas naszych lekkoatletów.

Zakończyliśmy lekkoatletyczny sezon w rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego, na który składa się szkolna liga LA i sztafetowe biegi przełajowe. Nasze zespoły zaprezentowały się znakomicie i wygrały zawody rejonowe zarówno w lidze LA jak i sztafetach przełajowych kwalifikując się do finału wojewódzkiego. Sukces ogromny, gdyż wśród pokonanych zespołów znalazła się między innymi Szkoła Mistrzostwa Sportowego (o profilu lekkoatletycznym)

Finał Wojewódzki Szkolnej Ligi LA odbył się 11.10.2022r w Częstochowie. Do rywalizacji przystąpiło 13 szkół , które wygrały swoje rejony. Poziom sportowy zawodów był wysoki, a nasi zawodnicy dzielnie walczyli. Ostatecznie zdobyliśmy 915 pkt, co pozwoliło na uplasowanie się na wysokim piątym miejscu.

Poniżej podaję wyniki naszych reprezentantów.

W zawodach rejonowych dodatkowo startowali:

Adamski Szymon 12.70 (100m), Lenart Dawid 26.00 (200m), Melc Adam 58.20 (400m), Róż Wojciech 4.72m, Czekała Marcin 5.04m, Korycki Benjamin 4.86m (w dal), Okrent Mateusz 130 cm (wzwyż).

Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych odbył się 20.10.2022r w Rudzie Śląskiej. Tym razen w naszej kategorii wiekowej do rywalizacji przystąpiło 16 zespołów. Niestety z różnych przyczyn nasza reprezentacja wystąpiła w mocno zmienionym składzie. Walczyliśmy dzielnie, a rywale byli mocni. Zajęliśmy 12 miejsce.