„Osiemnastka” dla „Mechanika”

„Osiemnastka” dla „Mechanika”

14 grudnia w Arenie Rafako odbył się 18 Turniej Mikołajkowy Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Siatkowej. Wystąpiło w nim 12 drużyn ( 6 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców). W rozgrywkach grupowych ( 2 grupy po 3 zespoły) grano jednego seta do 21 pkt, a po wyjściu z grupy 2 sety do 15 pkt. 

Nasza drużyna w grupie zmierzyła się z ZSOMS wygrywając 21-11 i z II LO 21-6. W półfinale trafiliśmy na zespół ZSE pokonując ich w dwóch setach (15-6,15-6). W drugim półfinale I LO pokonało II LO 2-1. 

W finale po zaciętym meczu pokonaliśmy I LO 2-1 (15-9, 12-15, 15-11) rewanżując się za zeszłoroczną porażkę w finale. Jakub Besz został uznany za MVP turnieju, a Mateusz Sokolik najlepszym rozgrywającym turnieju, ale na pochwałę zasługują wszyscy nasi zawodnicy. 

„Mechanik” reprezentowali:
Besz Jakub, Gołuchowski Szymon, Kućma Paweł, Sokolik Mateusz (wszyscy 3eT), Michał Bluj, Patryk Polak (obaj 3bZ), Dawid Gładysz, Dominik Jarząbek (obaj 2bB), Daniel Nadskakulski (IIIdZ), Marek Rzytki (IIfT), Szymon Jureczka (IIbT), Kacper Dyjach (IIIcT), Sebastian Kilian (IcB).

                                                                                                                       Damian Sergiel