Badmintoniści na szóstym miejscu w województwie

W tym roku szkolnym badmintoniści jako pierwsi zdobyli punkty w wojewódzkim współzawodnictwie sportowym licealiady chłopców.
14 listopada odbył się pierwszy etap – miejski. Do walki stanęły 3 szkoły: MECHANIK, CKZiU nr 1 oraz Ekonomik. Nasza drużyna wyszła zwycięsko z obu pojedynków wygrywając w obu przypadkach 3:0. Etap ten okazał się jednocześnie rejonowym ponieważ Czerwionka nie zgłosiła się do rywalizacji. Dalej wychodziła jedna drużyna.
Już po tygodniu, 23 listopada miał miejsce następny etap – półfinał wojewódzki w Lubomi. Drużyna w niezmienionym składzie stanęła do walki. Ponownie zgłosiły się 3 szkoły: MECHANIK, Żory i Wodzisław i tak samo jak poprzednim razem wygraliśmy w obu meczach 3:0 i wyszliśmy z pierwszego miejsca do dalszego etapu. Tym razem wychodziły dwie drużyny – z drugiego miejsca awansowały Żory.
6 grudnia odbył się finał wojewódzki w Bieruniu. Do rywalizacji zgłosiło się osiem drużyn, które rozlosowano i tak w grupie A były: LO Bieruń, KLO Zabrze, ZSO Żory i I LO Częstochowa; w grupie B: MECHANIK, V LO Gliwice, I LO Pszczyna i Technikum nr 4 Dąbrowa. Graliśmy każdy z każdym, w naszej grupie wygraliśmy z Gliwicami ale ulegliśmy Pszczynie i Dąbrowie. Wyszliśmy z grupy na 3 miejscu i mogliśmy dalej grać o miejsca V – VIII. Pierwszy mecz z Żorami wygraliśmy – więc walczymy o V miejsce. Tutaj naszym rywalem było Zabrze. Po zaciętej walce I singiel przegrany 2:0 (oba sety 11 – 9) II przegrany 2 – 1, szansa była w deblu ale niestety musieliśmy uznać wyższość przeciwnika przegrywając 2:0 ale oba sety 11 – 10.
Nasza wspaniała drużyna walczyła do końca, nie odpuszczali. Czując niedosyt, zawodnicy już zapowiedzieli walkę w przyszłym sezonie, choć w okrojonym składzie bo Paweł Musioł to tegoroczny maturzysta.
Skład drużyny: Paweł Musioł, Aleksander Musioł, Michał Baranowski.

Opiekun: Joanna Stankiewicz