Puchar jest nasz

5 grudnia w Arenie Rafako odbył się 16 Turniej Mikołajkowy w Piłce Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych. W turnieju wystartowało 5 drużyn chłopców ( w tym nasz zespół) i 4 drużyny dziewcząt. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali systemem „każdy z każdym”.  Mecze grano do dwóch wygranych setów do 15 punktów.

W pierwszym meczu turnieju zmierzyliśmy się z II LO, które pokonaliśmy 2-0 (15-11, 15-9), drugie spotkanie z CKZiU nr 1 wygraliśmy bardziej zdecydowanie – w setach do 4 i do 9 punktów. W trzecim meczu zmierzyliśmy się z najgroźniejszym w ostatnich latach rywalem, czyli ZSO nr1. Mecz był bardzo zacięty, jednak to my wyszliśmy z niego zwycięsko pokonując przeciwników w dwóch setach (15-11, 15-13).

Ostatnią przeszkodą w turnieju była drużyna ZSOMS. Pierwszego seta wygraliśmy 15-9, niestety w drugim secie pojawiły się pewne problemy i przegraliśmy 13-15, w trzecim secie wszystko wróciło do normy i przy wyniku 15-10 dla nas wygraliśmy również ten mecz i cały turniej. Dodatkowo nasi zawodnicy otrzymali wyróżnienia indywidualne: Krzysztof Jarosławski uznany został najlepszym atakującym turnieju, a Mateusz Sokolik najlepszym rozgrywającym, ale na wyróżnienie zasłużyli wszyscy nasi chłopcy.

Po rocznej przerwie znów jesteśmy zwycięzcami Turnieju Mikołajkowego. Sukces ten zawdzięczamy następującym uczniom:

Musioł Łukasz (IVbT), Jarosławski Krzysztof (IIcZ), Sokolik Mateusz, Besz Jakub, Gołuchowski Szymon, Kućma Paweł (wszyscy IeT), Nadskakulski Daniel (IdZ), Polak Patryk i Bluj Michał (IbZ), Teodorowski Paweł (IIbZ), Błasiak Tomasz (IbT) i Bulenda Aron (IIaT).