„Mechanik” wygrał Finał Rejonowy w Piłce Siatkowej Chłopców

Dnia 9 marca w hali Rafako odbył się Finał Rejonowy w Piłce Siatkowej Chłopców. W zawodach wzięło udział 5 szkół: CKZiU nr 1, ZSE, 2LO, ZSO nr 1 oraz reprezentacja CKZiU nr 2 „Mechanik”. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 21 punktów (w razie remisu, trzeci set do 15).

W pierwszym meczu przyszło naszym siatkarzom zmierzyć się z drużyną CKZiU nr 1, którą nie bez problemów pokonali 2-0 (21-18, 22-20). Drugi mecz z 2LO przebiegał już dużo spokojniej i również zakończył się w dwóch setach na naszą korzyść (21-10, 21-10). Kolejne spotkanie z zespołem ZSO nr1 nasi chłopcy zagrali jeszcze lepiej i pokonali przeciwników 2-0 (21-15, 21-14). Ostatni mecz z „Ekonomikiem ” był więc pojedynkiem decydującym o zwycięstwie w turnieju, ponieważ przeciwnik również miał komplet zwycięstw. Nasza drużyna rozpoczęła mecz dobrze, uzyskując niewielką przewagę, ale w połowie seta drużyna przeciwna wyrównała i zaczęła zyskiwać przewagę i niestety pierwszego seta wygrali przeciwnicy. W drugim secie nasi chłopcy kontrolowali wydarzenia na boisku i doprowadzili do wyrównania. Trzeci set wyglądał podobnie jak drugi, co skutkowało wygraniem meczu 2-1 (14-21, 21-18,15-10). Był to rewanż za porażkę w Turnieju Mikołajkowym.

CKZiU nr 2 „Mechanik” wygrywając Finał Rejonowy awansował do rozgrywek wojewódzkich. Naszą szkołę reprezentowali:

Michał Fichna (3eT), Alexander Grzybek (1cT), Mateusz Iwanicki (4eT), Jakubowski Piotr (4kT), Kacper Kasprzycki (4cT), Karol Kubiczek (1cT), Szymon Mystkowski (4dT), Patryk Orc (4dT), Łukasz Pobidyński (4jT), Jakub Przybyła (4dT), Wojciech Róż (4jT)