Projekt e-Twinning „Let’s get to know each other”

Projekt e-Twinning „Let’s get to know each other”

Od września w naszej szkole realizowany jest projekt e-Twinning „Let’s get to know each other” („Poznajmy się”) ze szkołą partnerską Lycée Camille Desmoulins z Le Cateau- Cambresis we Francji.

Uczestnikami projektu są uczniowie klasy III aT, a jego koordynatorką pani Laura Burek. Zaplanowano osiem zadań do realizacji – na każdy miesiąc jedno zadanie.

We wrześniu nasi uczniowie wysłali do uczniów szkoły partnerskiej listy, w których przedstawili się i opowiedzieli trochę o sobie. Listy naszych koleżanek i kolegów z Francji dotarły do nas dopiero 18 października, ale warto było poczekać. Uczniowie klasy III aT z wielkim entuzjazmem odczytali je na lekcji języka angielskiego. Do listów dołączone były również dwie pocztówki z pozdrowieniami z pięknego miasteczka Le Cateau-Cambresis.

W październiku naszym zadaniem jest nakręcenie krótkiego filmu o szkole. Uczniowie klasy III aT już ochoczo zabrali się do pracy.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dzięki uczestnictwu w tym projekcie przełamią bariery językowe, udoskonalą swoje umiejętności komunikowania się w języku angielskim, otworzą się na nowe znajomości i będą się przy tym dobrze bawić.

Laura Burek