Zbiórka darów dla schroniska zakończona!

Zbiórka darów dla schroniska zakończona!

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom oraz Wszystkim zaangażowanym Uczniom za aktywny udział w zbiórce darów dla psów i kotów Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Raciborzu.
Inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie wraz z wychowawcami szybko zareagowali na apel pod hasłem “Aby zwierzaki mogły spokojnie przetrwać zimę”. 

Zbiórka trwała dwa tygodnie. Wspólnie zgromadziliśmy: suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, przysmaki, leżanki, nosidełka, maskotki, zabawki, smycze, ciepłe koce.

3 grudnia pojechaliśmy do schroniska i przekazaliśmy zebrane rzeczy. Przy okazji spędziliśmy bardzo sympatyczne chwile na spacerach i zabawach z psami. Naszym wspólnym celem była pomoc zwierzętom, ale przy okazji obudziliśmy w sobie odwagę i gotowość niesienia pomocy słabszym i bezbronnym. Nasze spotkanie było świetną okazją do integracji i rozwijania umiejętności pracy zespołowej. Dzisiaj już wiemy, że w taki sposób możemy pomagać i wpływać na poprawę sytuacji zwierząt.

Szczególne podziękowania dla:
klasy 2cT GRUPA 2 pod opieką Pani Joanny Stankiewicz.
klasy 3gT pod opieką Pani Elżbiety Świętanowskiej.
klasy 4eT pod opieką Pani Teresy Kowalskiej.
klasy 3aB pod opieką Pana Arkadiusza Galdi

Podziękowania także dla uczniów, którzy zaangażowali się indywidualnie:
Karola Kurzei, Mateusza Rybaka, Patryka Wózika, Nikodema Fojcika, Nikoli Fojcik, Marii Kaniowskiej, Agnieszki Wilczek, Mileny Smolarek, Dominika Czyloka, Sonii Śliwy, Natalii Smołki, Hugo Kieś-Wiśniewskiego, Mateusza Grębskiego, Krzysztofa Swobody, Dominika Dymka, Roberta Ryborza, Dawida Wendelbergera, Szymona Paszczyńskiego, Miłosza Malinowskiego.

Podziękowania dla uczniów, którzy pojechali do schroniska i przez trzy godziny zajmowali się pieskam, dając im dużo radości, ciepła i przestrzeni, a byli to: Natalia Smołka, Sonia Śliwa, Hugo Kieś-Wiśniewski, Mateusz Grębski, Krzysztof Swoboda, Dawid Wendelberger, Robert Ryborz, Dominik Dymek, Szymon Paszczyński, Miłosz Malinowski.

Cieszymy się, że los samotnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom Naszej Szkoły.

Z wyrazami wdzięczności organizatorzy: H Krettek, P. Sergiel, B. Brzozowska

BB