Dzień Dobrego Słowa w ‚Mechaniku”

Dzień Dobrego Słowa w ‚Mechaniku”

16 maja 2022 r. w naszej szkole odbył się Dzień Dobrego Słowa. Uczniowie „Mechanika” przygotowali dla mieszkańców Raciborza kwiaty z przesłaniem. Do każdego kwiatka dołączony został bilecik z myślą, która miała dodać odbiorcy otuchy, siły, a także zmotywować do działania. Inicjatywa została zaplanowana, by kształtować u uczniów zachowania prospołeczne, zachęcać do dzielenia się dobrem, otwierać się na nowe. Wszystkim uczestnikom zależało, by podzielić się z drugim człowiekiem szczerym uśmiechem, pozytywnym gestem, optymistycznym nastawieniem, serdecznym komplementem. Uczniowie dzięki tej akcji dostrzegli, że nie trzeba wiele, by sprawić radość innym, oderwać od przygnębiających myśli, od codziennych zmartwień i trosk. Czasami przecież wystarczy mały gest, by nadać życiu sens. Po powrocie do szkoły młodzież miała możliwość wspólnego świętowania i podzielenia się wrażeniami podczas spotkania serdeczności. To kameralne spotkanie pozwoliło na wprowadzenie innych w świat własnych zainteresowań, marzeń, ale także dało możliwość zainspirowania pozostałych uczestników swoimi dokonaniami. Pozwoliły na to prezentacje poszczególnych uczniów i swobodna dyskusja w przyjaznej atmosferze.

Dzień Dobrego Słowa dotyczył jednak wszystkich, którzy przebywali w szkole. Na uczniów i pracowników czekał poczęstunek, a w bibliotece zakładki do książek z inspirującymi sentencjami.

Uczniowie pokazali tego dnia, jak wiele robią dla innych, ale też dla samorozwoju. Zwrócili uwagę, jak ważne jest dobre nastawienie wobec drugiego człowieka, a także ile energii potrafi zapewnić chęć otwarcia się na niego.

Zapraszamy do Galerii Zdjęć >> KLIKNIJ <<