Certyfikat LTE w Twoim CV! Kolejna edycja projektu

Certyfikat LTE w Twoim CV! Kolejna edycja projektu

Już po raz trzeci spora grupa pełnoletnich uczniów naszej szkoły (94 osoby) skorzystała z szansy udziału w bezpłatnym zdalnym kursie przygotowującym do egzaminu umożliwiającego uzyskanie międzynarodowego certyfikatu LTE. Kurs i egzamin są bezpłatne dzięki przystąpieniu do projektu Certyfikat dla Ciebie we współpracy z Centrum Szkoleniowo Doradczym dr Kurnicki sp.k. w Zabrzu. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Certyfikat LTE – co to takiego?

Egzamin LanguageCert Test of English (LTE) to międzynarodowy egzamin językowy zakończony otrzymaniem Certyfikatu ze wskazaniem jednego z sześciu poziomów Rady Europy, CEFR – A1, A2, B1, B2, C1 lub C2. W formie komputerowej pytania egzaminacyjne dopasowują się do poziomu zaawansowania kandydata w trakcie udzielania odpowiedzi na kolejne pytania. Taka formuła egzaminu to przełomowe i innowacyjne osiągniecie w dziedzinie oceny kompetencji językowych poparte badaniami naukowymi.

Egzamin jest przeznaczony dla osób, które chcą certyfikować swoją znajomość języka angielskiego w środowisku pracy. Certyfikat LTE jest potwierdzeniem kompetencji zawodowych potrzebnych do funkcjonowania we współczesnym świecie.

Międzynarodowy Certyfikat znajomości języka angielskiego to bardzo cenny wyróżnik w CV każdej osoby, która dba o swój profesjonalny wizerunek. To świadectwo tego, że w polu „języki obce” nie będzie tajemniczych wpisów typu: „komunikatywny”, ”dobry” czy „dyskretna znajomość języka angielskiego”. Profesjonalni pracodawcy powołują się na Certyfikat LTE podczas rekrutacji bo to formalne i profesjonalne potwierdzenie umiejętności językowych.

Posiadając taki certyfikat można wzbogacić swoje CV i efektywnie budować profesjonalny wizerunek.

Ogromną zaletą Certyfikatu LTE jest możliwość weryfikacji autentyczności wyniku – pozwala to wykazać ponad wszelką wątpliwość, że prezentowany dokument jest wiarygodny. Każdy Certyfikat ma swój indywidualny numer, po jego wpisaniu na stronie Certificate Verification, na stronie wyświetlą się dane kandydata i otrzymany wynik. W Twoim CV powinien znaleźć się właśnie ten link oraz numer Certyfikatu aby potencjalny pracodawca mógł sprawdzić Twój wynik w niezależny sposób. 

Po ukończeniu kursu nasi uczniowie przystąpią w grudniu do testu egzaminacyjnego. Życzymy wytrwałości w nauce i powodzenia na egzaminie!

Teresa Kowalska