Klątwa zdjęta! „Mechanik” mistrzem Raciborza w piłce siatkowej.

W piątek 3 lutego w Arenie Rafako odbył się Miejski Finał w Piłce Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych chłopców. W zawodach udział wzięły cztery raciborskie szkoły, które grały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 25 punktów (w przypadku remisu – trzeci set do 15).

W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z CKZiU nr 1, który wygraliśmy bardzo pewnie w setach do 9 i do 13. Drugi mecz, z naszym najgroźniejszym w ostatnich latach przeciwnikiem (ZSO nr1), rozpoczęliśmy dobrze uzyskując kilkupunktową przewagę, niestety przeciwnik odrobił straty i przegraliśmy pierwszego seta do 22. W drugim secie od początku mieliśmy dwupunktową przewagę i wygraliśmy po emocjonującej końcówce 25-23. Decydował trzeci set, w którym nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na wiele i wygraliśmy 15-11. W ostatnim meczu przyszło nam grać z drużyną ZSOMS. Pierwszego seta wygraliśmy bardzo łatwo 25-7, natomiast w drugim popełnialiśmy trochę więcej błędów i zakończył się wynikiem 25-18.

Wygrywając wszystkie mecze zostaliśmy Mistrzami Raciborza! W ostatnich latach, zwycięzca Turnieju Mikołajkowego, nie potrafił wygrać zawodów miejskich. Nam się to udało dopiero za czwartym razem. A zatem siatkarska klątwa została zdjęta. Warto dodać, że po raz ostatni nasza szkoła triumfowała w tych zawodach 15 lat temu, co cieszy podwójnie.