Trzecie miejsce siatkarzy „Mechanika” w województwie śląskim

Trzecie miejsce siatkarzy „Mechanika” w województwie śląskim

29 maja w Gliwicach został rozegrany Finał Licealiady województwa śląskiego w piłce siatkowej chłopców. W turnieju tym wystąpiły: ZSTI Gliwice, IX LO Częstochowa, ZS im. W. Szybińskiego Cieszyn i CKZiU nr2 „Mechanik” Racibórz.

Pierwszy mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść siatkarze z Gliwic pokonując Cieszyn w dwóch setach. W drugim meczu „Mechanik” zmierzył się z faworytem z Częstochowy i po zaciętym pojedynku (17-25,25-27) musiał uznać wyższość przeciwnika.

W meczu o 3 miejsce chłopcy z Raciborza nie dali większych szans przeciwnikowi i pewnie pokonali zespół z Cieszyna 2-0 (25-18,25-14). Finał zawodów zakończył się zwycięstwem siatkarzy z Częstochowy, którzy pokonując Gliwice zostali mistrzami Licealiady województwa śląskiego.

„Mechanik” zajmując trzecie miejsce w Finale Licealiady osiągnął najlepszy wynik od ponad 40 lat.

Szkołę reprezentowali: Besz Jakub, Gołuchowski Szymon, Kućma Paweł, Sokolik Mateusz, Myśliwy Tomasz, Rzytki Marek, Nadskakulski Daniel, Bluj Michał, Jureczka Szymon, Gładysz Dawid, Jarząbek Dominik. Ponadto we wcześniejszych etapach grali: Polak Patryk, Dyjach Kacper, Kilian Sebastian. Opiekunem drużyny jest Damian Sergiel.