Trzeci raz siatkarzy plażowych

Tradycyjnie pod koniec czerwca nasi przyjaciele ze Stredni Technickiej Skoly w Opawie zaprosili nas na turniej siatkówki plażowej Prestar Cup. Zawody odbyły się 19 czerwca i wystartowało w nich 5 par. Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Sokolik (IIeT) z Markiem Rzytkim(IfT) i Daniel Nadskakulski (IIdZ) z Szymonem Jureczką (IbT). Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów do 21pkt (trzeci set do 15). W pierwszym meczu zmierzyły się obie nasze pary i wygrała para Sokolik/Rzytki w dwóch setach. Następnie para Nadskakulski/Jureczka zmierzyła się z Mendelove Gimnazium Opava i również przegrała 0-2, ale pozostałe dwa mecze wygrali ( z gospodarzami 2-0 i SOU Stavebni 2-1) i ostatecznie zajęli 3 miejsce. Para Sokolik/Rzytki również pokonała gospodarzy 2-0 i SOU Stavebni 2-0 i w meczu decydującym o zwycięstwie zmierzyli się z MGO. W zeszłym tygodniu para ta zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Czech. Nasi chłopcy po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu pokonali przeciwników 2-1 (14-21,21-14,16-14). Była to trzecia edycja tego turnieju i trzecie zwycięstwo „Mechanika”. Co ciekawe po raz trzeci w finałowym meczu pokonaliśmy tą samą parę z MGO.

Dwa tygodnie wcześniej w zawodach rejonowych Szkolnego Związku Sportowego nasza para Jarosławski/Sokolik zajęła drugie miejsce.