„Mechanik” debiutuje i wygrywa.

22 września drużyna chłopców Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 „Mechanik” w Raciborzu wzięła udział w turnieju piłki siatkowej w Opavie. Był to 40. Memoriał Jana Martinka, organizowany przez Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola Opava. Jest to najstarszy turniej siatkarski w Republice Czeskiej. Zaproszenie na to wydarzenie otrzymaliśmy będąc w czerwcu na turnieju siatkówki plażowej. W turnieju udział wzięło 13 drużyn chłopców i 7 drużyn dziewcząt. Chłopców podzielono na 3 grupy. Grano 2 sety do 15 punktów. Zawody rozgrywane były na kortach ziemnych (tzw. antuka). Nasi chłopcy pierwszy raz mieli okazję grać na takiej nawierzchni. Z pierwszej i drugiej grupy do półfinału awansował zwycięzca, natomiast z 3 grupy (pięciozespołowej) dwie pierwsze drużyny.
My trafiliśmy do grupy B. W meczach grupowych graliśmy z Podnikatelską Szkołą w Opavie, Obchodni Akademie z Opavy, SŚPU Opava. Wszystkie trzy mecze wygraliśmy zdecydowanie i zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie.
W półfinale przyszło nam się zmierzyć z partnerską szkołą z Opavy (Stredni Technicka Śkola), którą pokonaliśmy 2-0. Drugi półfinał to zwycięstwo MGO Opava nad SOU Stavebni Opava, także 2-0.
W finale naszym przeciwnikiem byli chłopcy z Mendelovo Gimnazium Opava. Pierwszego seta wygraliśmy pewnie do 10, natomiast w drugim przeciwnik postawił trudniejsze warunki i wygraliśmy seta do 14. Nie przegrywając ani jednego seta wygraliśmy jubileuszowy 40. Memoriał ku czci Jana Martinka – absolwenta Szkoły Hotelowej z Opavy(1970-74), który zaginął podczas pełnienia służby wojskowej. Na turnieju obecna była jego wychowawczyni. Wraz z kilkoma absolwentami tego rocznika wręczała nagrody. Reprezentanci naszej szkoły otrzymali okazały puchar i nagrody rzeczowe, natomiast Krzysztof Jarosławski został uznany najwszechstronniejszym zawodnikiem turnieju. Był to bardzo dobrze zorganizowany turniej, dzięki któremu nawiązaliśmy nowe znajomości i na pewno wrócimy tam w przyszłym roku.