Brawo siatkarze!

We wtorek 27 marca w Żorach odbył się półfinał wojewódzki w piłce siatkowej. W zawodach udział wzięły 4 drużyny: Zespół Szkół nr2 z Jastrzębia Zdroju, Zespół Szkół Mechaniczno – Elektrycznych z Żywca, CKZiU nr2 „Mechanik” Racibórz i gospodarze – III Liceum Ogólnokształcące.
W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z drużyną z Żywca, którą pokonaliśmy 2-0 (25-13,25-22), w drugim meczu gospodarze pokonali ZS nr2 z Jastrzębia również 2-0. W meczu o 3 miejsce ZS z Jastrzębia pokonał w dwóch setach zespół z Żywca. W finale przyszło nam się zmierzyć z miejscową Akademią Talentów Jastrzębskiego Węgla. Nasi zawodnicy w pierwszym secie postawili bardzo trudne warunki utytułowanym przeciwnikom i byli bliscy sprawienia niespodzianki przegrywając seta 28-30. W drugim secie również rozpoczęliśmy bardzo dobrze uzyskując kilkupunktowe prowadzenie, przeciwnik jednak zdołał odrobić straty i wygrał z nami seta do 19. Chłopcy pokazali wielki charakter i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.
Naszym chłopakom należą się wielkie brawa za postawę w tym turnieju. Pokazali duże umiejętności, wielkie zaangażowanie i poprawili osiągnięcie z zeszłego roku zajmując 5-8 miejsce w województwie śląskim.