Wymiana polsko-czeska ’26

Wymiana polsko-czeska ’26

W okresie od 11 do 22 maja miała miejsce tradycyjna wymiana uczniów między CKZiU Nr 2 Mechanik a szkołą Kolofik w Opawie. Najpierw grupa uczniów z Mechanika przebywała w Opawie, gdzie zapoznali się z historią, nowoczesnym firmami oraz wzięli udział w zajęciach na obrabiarkach CNC w szkole.

Następnie sześcioosobowa grupa Czechów z opiekunem przybyła do Polski. Zwiedzili Wrocław, Zamek Piastowski oraz szkołę. Relaksowali się również w H2ostróg. Oprócz tego wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez p. Damiana Raidę.

Dziękujemy p. Szymonowi Szczypule oraz p. Arturowi Riemelowi za pełnienie funkcji opiekunów w Czechach.

Bernard Grzesiczek