Poronin, Zakopane, Tatry, Wadowice…

Poronin, Zakopane, Tatry, Wadowice…

Pod koniec kwietnia (28 maja – 30 maja 2026r.) grupa uczniów z klas 2aT, 2bT oraz 4bT uczestniczyła w trzydniowej wycieczce na Podhale. Opiekunami byli: p. Dorota Cyron, p. Alicja Cieślik, p. Tomasz Gajda oraz p. Bernard Grzesiczek.

Wyjazdowi towarzyszyła przepiękna pogoda, co pozwoliło nacieszyć się widokiem wspaniałej przyrody.

Najpierw udaliśmy się na Gubałówkę. Po zrobieniu pięknych zdjęć grupowych poszliśmy spacerem w okolice skoczni narciarskich.

We wtorek z przewodnikiem Andrzejem Stankiem poznaliśmy ciekawe miejsca w Dolinie Kościeliskiej. Zaprowadził nas m.in. do Jaskini Mylnej z Oknem Pawlikowskiego oraz przez Wąwóz Kraków do Smoczej Jamy. Oprócz tego dowiedzieliśmy się dużo na temat historii samej doliny oraz wypasu owiec połączonego z produkcją oscypków.

Tego samego dnia wieczorem spędziliśmy kilka relaksujących godzin w Termach Chochołowskich.

W środę po śniadaniu ruszyliśmy w drogę powrotną z dłuższym przystankiem w Wadowicach.

Bernard Grzesiczek