
Historia Raciborza na wyciągnięcie ręki
Klasa II b T miała wyjątkową okazję cofnąć się w czasie. Oto bowiem gościliśmy w progach Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej, gdzie prelekcję wygłosił pan dr Piotr Sput. Podczas prelekcji przybliżył nam fascynujące dzieje Raciborza z pierwszej połowy XX wieku.
Dowiedzieliśmy się m.in.: jak wyglądało życie w mieście podczas I wojny światowej i w okresie międzywojennym oraz jak powstawała lokalna infrastruktura, w tym budynki mieszkalne, szkoły i kościoły. Nie zabrakło również informacji nt. raciborskich protestantów i Żydów.
To była niezwykle pouczająca lekcja historii. Serdecznie dziękujemy dr. Piotrowi Sputowi oraz Towarzystwu Miłośników Ziemi Raciborskiej za bardzo ciekawe spotkanie.
Łukasz Kąś





