Trzydniowa wycieczka klas drugich do Krakowa

Trzydniowa wycieczka klas drugich do Krakowa

To były trzy dni pełne wrażeń!

Pierwszy dzień naszej wycieczki do Krakowa rozpoczął się od zwiedzania miasta według ścieżki krakowskiej. Trasa ta prowadzi przez najważniejsze zabytki i miejsca związane z historią Krakowa. Spacer zaczęliśmy od Barbakanu i Bramy Floriańskiej, przechodząc następnie przez tętniący życiem Rynek Główny, gdzie podziwialiśmy Sukiennice i Kościół Mariacki. Następnie udaliśmy się na Wawel, gdzie zwiedziliśmy Zamek Królewski i Katedrę Wawelską z Dzwonem Zygmunta i grobami królewskimi. Wieczorem wybraliśmy się na spacer na Most Józefa Piłsudskiego, skąd roztacza się piękny widok na Wisłę i oświetlone miasto. Atmosfera była magiczna, a widok na Kraków nocą dostarczył nam wielu pozytywnych emocji. Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczął się od wejścia na Kopiec Kraka, jeden z najstarszych kopców w Krakowie. Z jego szczytu rozciąga się wspaniała panorama miasta i okolic, co sprawiło, że poranna wspinaczka była warta wysiłku. Widok na Kraków z takiej perspektywy był niesamowity i dał nam chwilę na odpoczynek i refleksję. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Schindlera, które znajduje się w dawnych budynkach fabryki Oscara Schindlera. To miejsce pełne historii i emocji, gdzie poznaliśmy losy krakowskich Żydów podczas II wojny światowej oraz heroiczne działania Oscara Schindlera, który uratował życie wielu ludzi.

Ostatni dzień poświęciliśmy na zwiedzanie dzielnicy Kazimierz, która była dawnym centrum żydowskiego życia w Krakowie. Spacerując po wąskich uliczkach, odwiedziliśmy zabytkowe synagogi, takie jak Synagoga Remuh, oraz Stary Cmentarz Żydowski. Kazimierz zachwycił nas swoim unikalnym klimatem, licznymi kafejkami, galeriami i restauracjami, które oddają ducha tego miejsca. Mieliśmy również możliwość odwiedzenia Manufaktury Porcelany, którą prowadzi ciocia jednego z naszych uczniów. Mogliśmy wysłuchać ciekawego wykładu o tym, jak powstają piękne porcelanowe produkty.

Wycieczka do Krakowa okazała się niezwykle bogata w doświadczenia i wrażenia. Miasto urzekło nas swoją historią, kulturą i niepowtarzalną atmosferą, a każdy z trzech dni dostarczył nam niezapomnianych przeżyć. Kraków to miejsce, do którego z pewnością będziemy chcieli wrócić.

Klasa 2fT, 2bT, 2dT