Święto „Politechniki nad Odrą” w Raciborzu

Święto „Politechniki nad Odrą” w Raciborzu

Z ogromną radością pragniemy podzielić się doniesieniami z dzisiejszego uroczystego Święta Szkoły w CKZiU Nr 2 „Mechanik” w Raciborzu, zwanego często „Politechniką nad Odrą”. To niezwykłe wydarzenie, które przyniosło ze sobą nie tylko wzruszenie, ale także chwile dumy dla naszych utalentowanych uczniów.
Głównym punktem dzisiejszych obchodów było uroczyste rozdanie statuetek dla tych spośród naszych uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce. Nagrodzono tych, którzy utrzymali średnią co najmniej 4,75 – osiągnięcie godne podziwu, które zasługuje na publiczne uznanie. Dyrektor Szkoły, Pan Sławomir Janowski, podkreślił wagę wysiłku i poświęcenia, jakie wkładają nasi uczniowie w zdobywanie wiedzy.

{lista nagrodzonych}

Podczas uroczystości, Pan Dyrektor przemawiał, wracając do korzeni naszej szkoły i wspominając zasługi Arki Bożka, patrona naszej uczelni. Podkreślił, jak ważne jest kontynuowanie tradycji i dziedzictwa, które stanowią fundamenty naszej szkoły.

Nie zabrakło także artystycznego wymiaru tego niezwykłego dnia. Nauczyciele, panie Elżbieta Świętanowska i Małgorzata Malinowska,  przygotowały specjalnie na te okoliczność przedstawienie, w którym uczniowie wcielili się w role aktorów. Całe wydarzenie utrzymane było w formie wiadomości telewizyjnych Teleexpress, a uczestnicy kolejno: cofnęli się w czasie do lat 70. XX wieku, deklamowali wiersz „Oda do Mechanika”, Krzysztof Krolik zaśpiewał utwór Zbigniewa Wodeckiego, a także zatańczono balet z przymrużeniem oka. Jednym z niezapomnianych momentów był występ Radosława Kubickiego, który imponował wszystkim świetną grą na perkusji.

Na zakończenie tego pełnego emocji dnia, uczniowie spotkali się z wychowawcami na poczęstunku, który odbył się w ramach lekcji wychowawczych. To doskonała okazja do wzajemnego świętowania i dzielenia się wrażeniami z tego wyjątkowego Święta Szkoły.

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w te wyjątkowe chwile. To święto pozostanie na długo w naszej pamięci jako wyraz dumy z naszej szkoły i talentów naszych uczniów.

A. Krupa

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ >> KLIKNIJ <<