Święto Odzyskania Niepodległości

Święto Odzyskania Niepodległości

Święto odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole było przeżyciem pełnym patriotycznej pasji i artystycznego talentu, ukazującym siłę, determinację i ducha niepodległej Polski.

W ramach uroczystości, uczniowie i nauczyciele historii – pani Joanna Bończyk i pan Łukasz Kąś – przygotowali poruszającą inscenizację słowno-muzyczną, przenosząc nas w barwne wydarzenia z historii narodu polskiego pod zaborami, a także po zaborach.

Konferansjerzy oraz ekipa techniczna z pełnym zaangażowaniem oprowadzili nas przez dramatyczne chwile oraz triumfy, prezentując filmy ilustrujące kluczowe momenty. Ich staranne przygotowanie oraz zaangażowanie sprawiły, że akademia była nie tylko lekcją historii, ale także manifestacją miłości do ojczyzny.
Niezapomniany moment nadszedł, gdy jeden z uczniów – Krzysztof Krolik – wzruszył publiczność swoim pięknym wykonaniem pieśni powstańczej. To było silne świadectwo, że dziedzictwo walki o niepodległość jest nadal żywe i inspiruje młode pokolenia.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjątkowego świętowania. To wspólne zaangażowanie sprawiło, że nasza szkoła jest nie tylko miejscem nauki, ale także przestrzenią kultywującą wartości patriotyczne. Akademia była wydarzeniem ukazującym siłę, determinację i ducha niepodległej Polski. Mamy nadzieję, że to przeżycie zostanie z nami na długo, inspirując do dalszego pielęgnowania dziedzictwa naszego kraju.
A. Krupa