Konkurs Mechanik Roku  – edycja 2023

Konkurs Mechanik Roku – edycja 2023

We wtorek  24 października 2023 r. odbył się etap praktyczny międzyszkolnego konkursu mechanicznego „Mechanik Roku” – edycja 2023/2024, organizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie. Jednym ze zwycięzcą ex aequo został Maksymilian Tront z klasy III bB.
Jako zwycięzca konkursu został zwolniony z części praktycznej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.
Konkurs ten składał się z dwóch etapów. Etap teoretyczny, polegający na rozwiązaniu testu, przeprowadzony został na początku października do którego przystąpili uczniowie klasy III b B.
Etap praktyczny, do którego zakwalifikowani są trzej uczniowie z najwyższym dorobkiem punktów części teoretycznej, jako przedstawiciele danej szkoły, odbywał się w warsztacie samochodowym pod nadzorem komisji Cechu Rzemiosł Różnych z Wodzisławia Śląskiego. Zadaniem do wykonania przez Maksymiliana było; demontaż napędu układu rozrządu, demontaż pompowtryskiwaczy, demontaż głowicy z bloku silnika, rozbrojenie głowicy i weryfikacja jej elementów pod względem zużycia eksploatacyjnego oraz przygotowanie głowicy do regeneracji.

Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia na teoretycznym egzaminie zawodowym.

Andrzej Miketa