Dzień Tabliczki Mnożenia

Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna bezpłatna akcja edukacyjna, która w tym roku przeprowadzona była 17 listopada.

Jaki jest cel akcji?
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. (źródło: www.wmtday.org).

 

My także, dla relaksu i celem odpoczynku od codziennych matematycznych potyczek i trudności, postanowiliśmy zorganizować Dzień Tabliczki Mnożenia, podczas którego uczniowie zaangażowali się w fascynujące aktywności i dobrze się przy tym bawili.

Nasi uczniowie wzięli udział w dynamicznych zajęciach, podczas których testowali swoje umiejętności w nietypowy sposób. Jednym z wydarzeń była emocjonująca rywalizacja na czas w rozdawanych kartach z tabliczką dzielenia  (2 minuty – 45 przykładów).

Dodatkowo, aby wprowadzić element zabawy, uczniom rozdane zostały „Tabliczki Szczęścia” z wróżbami. To innowacyjne podejście dostarczyło uczniom sporo radości.

Jednym z najbardziej kreatywnych zadań było „Wyturlaj sobie potworka”. Uczniowie mieli za zadanie użyć tabliczki mnożenia, aby stworzyć unikalnego potworka. To zadanie nie tylko rozwijało zdolności artystyczne, ale także skłaniało do zastosowania wiedzy matematycznej w nietypowy sposób.

Nie mogło zabraknąć także planszowej gry „Tabliczka mnożenia w grze”, która integrowała uczniów w przyjaznej atmosferze rywalizacji.

Zaskakujący entuzjazm uczniów dowiódł, że matematyka może być nie tylko pożyteczna, ale również może być źródłem radości i śmiechu. Ta pozytywna atmosfera przyczyniła się do kształtowania pozytywnego podejścia do nauki.

Dziękujemy za udostępnione materiały: krolowamatma.pl, mateduakcja.com, inspiremathmatematyka.blogspot.com

A. Krupa
E. Świętanowska