Trzecie spotkanie Ambasadorów Wydziału MT w Gliwicach

Trzecie spotkanie Ambasadorów Wydziału MT w Gliwicach

W związku z zaproszeniem Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej, 15 grudnia 2022 r., razem z wicedyrektorem Mirosławem Uliczką udaliśmy się do Gliwic na trzecie już spotkanie Ambasadorów Wydziału MT oraz Rady Dyrektorów. 

Po ciepłym przywitaniu przez Panią Dziekan (a nawet gorącym, biorąc pod uwagę zrobioną dla wszystkich wyśmienitą, świąteczną herbatę), grupa Ambasadorów przeszła na ul. Wrocławską do Centrum Zaawansowanych Technologii Materiałowych. Tam zaangażowani pracownicy naukowi Katedry Mechaniki Teoretycznej i Stosowanej uchylili rąbka tajemnicy w temacie kształtowania tworzyw sztucznych. Zademonstrowali zasadę działania przemysłowej wtryskarki, przeprowadzili próbę rozciągania próbki z polietylenu, a także wykonali dla młodzieży oryginalne maski karnawałowe za pomocą formowania próżniowego.

Na koniec wizyty w Centrum Technologii, Ambasadorzy przybliżyli nieco swoje zainteresowania oraz opowiedzieli o szkołach, do których uczęszczają. Dodatkowo przedstawili swoje pomysły i spostrzeżenia w obszarze przyszłorocznej edycji konkursu na Wydziale MT, który pozwoli wyłonić ich następców – Ambasadorów w następnym roku akademickim.
Po powrocie do gmachu głównego Uczelni przy ul. Konarskiego doszło jeszcze do podpisania umów partnerskich pomiędzy szkołami, a Wydziałem Mechanicznym Technologicznym PŚ.

Łukasz Buba, 4aT, Ambasador WMT Politechniki Śląskiej w Gliwicach