Matematyczne mikołajki w „Mechaniku”

Matematyczne mikołajki w „Mechaniku”

Co łączy św. Mikołaja, Helgego von Kocha, płatek śniegu i królową nauk? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczniowie klas pierwszych technikum, którzy dnia 13 grudnia 2022 r. wzięli udział w mikołajkowym konkursie matematycznym, zorganizowanym przez Panią Elżbietę Świętanowską i Panią Małgorzatę Jończyk.

W pierwszej kolejności chłopcy obejrzeli prezentację poświęconą teorii fraktali i ich zastosowaniu w codziennym życiu, a następnie zweryfikowali pozyskaną w tym zakresie wiedzę, wykazując się refleksem podczas testu online. W ramach drugiego etapu uczestnicy zmierzyli się z matematycznymi zadaniami, po czym mogli wykazać się umiejętnościami praktycznymi, konstruując „płatek Kocha”, przypominający płatek śniegu.

W mikołajkowych zmaganiach najlepszy okazał się Stanisław Dereń z klasy 1 fT, za którym uplasowali się Filip Rychlec z klasy 1dT i Jakub Gołąbek z klasy 1 cT. Serdecznie gratulujemy!

Każdy uczestnik otrzymał prezent i słodki upominek. Sponsorem nagród byli: Rada Rodziców CKZiU nr 2 Mechanik w Raciborzu oraz Nexans Sp. z o.o., którym bardzo dziękujemy za finansowe wsparcie.

Zapraszamy do galerii >>>>>

E. Świętanowska / M. Jończyk