„IT English Contest” dla szkół ponadpodstawowych 2023

„IT English Contest” dla szkół ponadpodstawowych 2023

Po przerwie spowodowanej pandemią, 6 marca 2023 odbyła się XV edycja Międzyszkolnego Konkursu Językowego „IT English” dla uczniów szkół ponadpodstawowych, pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego. Cieszymy się, że udało się powrócić do tradycyjnej formuły konkursu i gościliśmy 20 uczestników z 7 placówek. Byli to przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych i 1 Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śl. z Wodzisławia Śl., Zespołu Szkół Budowlanych z Rybnika, Zespołu Szkół LiceaInych i Technicznych w Rydułtowach, II LO i Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu oraz „Mechanika”.
Po powitaniu przez pana dyrektora dr. Sławomira Janowskiego i organizatorki – Elżbietę Gargulińską oraz Teresę Kowalską, startujący w konkursie rozwiązywali test informatyczno – językowy. Poziom wiedzy uczestników był, jak zwykle, bardzo wysoki, a różnice punktowe wśród najlepszych niewielkie. Do zaciętej rywalizacji mobilizowały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, naszą szkołę oraz Radę Rodziców przy CKZiU nr 2 – dysk zewnętrzny, power bank, słuchawki, pendrive-y, długopisy oraz książki i gadgety, a jej trudy osładzał pyszny poczęstunek przygotowany przez naszych uczniów i ich Mamy. Bardzo dziękujemy!
W oczekiwaniu na wyniki (podczas gdy komisja składająca się z organizatorek i opiekunek uczestników oceniała testy) nasi goście wzięli udział w pokazach naukowych przygotowanych pod kierunkiem p. Patrycji Kozak i p. Konrada Hajdasza, z pomocą naszych uczniów. Podziękowania dla wszystkich zaangażowanych!
Obrady komisji konkursowej wyłoniły pięciu laureatów oraz wyróżnienia. Oto tegoroczni nagrodzeni:
I miejsce – Maciej Kopiec, 1 LO Wodzisław
II miejsce – Jakub Skwaruń, ZSB Rybnik
III miejsce – Jakub Bańdura, Mechanik Racibórz
IV miejsce – Kamil Bluszcz, ZSB Rybnik
V miejsce – Kacper Daniel, Mechanik Racibórz
Wyróżnienia – Nadia Długosz, ZSE Racibórz, Franciszek Michalak, 2 LO Racibórz, Bartosz Cnota, ZST Wodzisław Śl., Mateusz Wajda, ZSLiT Rydułtowy.
Gratulujemy!
Nagrody i podziękowania dla Opiekunów, wraz z organizatorkami, wręczył pan dyrektor dr Sławomir Janowski i zachęcił do udziału w kolejnych edycjach. Dla większości uczestników ten konkurs to już nasza marcowa tradycja. My również dziękujemy gościom za obecność, a p. Patrycji Kozak, Alicji Cieślik, Piotrowi Swobodzie, Konradowi Hajdaszowi, zaangażowanym uczniom i uczennicom naszej szkoły oraz Paniom z Obsługi i Sekretariatu za pomoc w sprawnym przebiegu tego wydarzenia.

Elżbieta Gargulińska i Teresa Kowalska

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ >> KLIKNIJ <<