Grudniowe zmagania siatkarzy

Grudniowe zmagania siatkarzy

Początek grudnia był bardzo intensywny dla naszych siatkarzy. W piątek 2 grudnia na sali gimnastycznej CKZiU nr 1 odbył się XIX Turniej Dwójek Siatkarskich Chłopców Szkół Ponadpodstawowych im. Franciszka Witkowskiego. W turnieju tym wystartowało 14 par, w tym goście z Czech. W meczach grupowych grano jednego seta do 25 punktów, a w meczach finałowych do dwóch wygranych setów do 15.
Naszą szkołę reprezentowały dwie pary: Kacper Kasprzycki (4cT) z Wojciechem Różem (4jT) oraz Piotr Jakubowski (4kT) z Alexandrem Grzybkiem (1cT). Para Kasprzycki/Róż wygrała wszystkie mecze grupowe pokonując kolejno parę z 2LO, CKZiU nr1 oraz z ZSOMS i awansowała do półfinału. Para Jakubowski/Grzybek również wygrała swoją grupę zwyciężając pary z 2LO i CKZiU nr1 i też awansowała do półfinału. W półfinale Kacper z Wojtkiem pokonali parę z „Ekonomika”, natomiast Piotrek z Alexandrem przegrali z parą z ZSO nr1. Para Jakubowski/Grzybek została sklasyfikowana na 4 miejscu przegrywając w meczu o 3 miejsce z parą z „Ekonomika”, natomiast Kacper Kasprzycki i Wojciech Róż pokonując po bardzo wyrównanym meczu parę z ZSO nr1 zostali Mistrzami Raciborza w dwójkach siatkarskich.
We wtorek 6 grudnia w hali Rafako odbyła się XXI edycja Turnieju Mikołajkowego Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Siatkowej. W turnieju wystartowało 5 zespołów chłopców i 4 zespoły dziewcząt. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 21 punktów.
CKZiU nr2 „Mechanik” trafił do grupy z „Budowlanką” pokonując ją 2-0 oraz z ZSOnr1, które pokonał 2-1 po bardzo zaciętym meczu. W półfinale przyszło naszym chłopakom grać z 2 LO, które również pokonali po bardzo wyrównanym meczu 2-1. W drugim półfinale „Ekonomik” wygrał z ZSO nr1. Niestety finał nie ułożył się po naszej myśli. Po słabszym 1 secie i trochę bardziej wyrównanym drugim musieliśmy uznać wyższość chłopaków z „Ekonomika”, ale już czekamy aby się im zrewanżować.
„Mechanik” reprezentowali: Fichna Michał (3eT), Fiołka Grzegorz (4kT), Grzybek Alexander (1cT), Iwanicki Mateusz (4eT), Jakubowski Piotr (4kT), Kasprzycki Kacper (4cT), Kosmala Ignacy (1dT), Kubiczek Karol (1cT), Mystkowski Szymon (4dT), Pobidyński Łukasz (4jT), Róż Wojciech (4jT). Opiekunem drużyny jest Damian Sergiel.