Ambasador Wydziału Mechanicznego Technologicznego w „Mechaniku”

Ambasador Wydziału Mechanicznego Technologicznego w „Mechaniku”

22 czerwca br. wraz z Panem wicedyrektorem Mirosławem Uliczką udałem się do Gliwic w celu spotkania w Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej. Rozstrzygnięty został bowiem konkurs „Robot towarzyszący w 2045 roku”, którego celem było przedstawienie przez uczestników za pomocą rysunku i krótkiego opisu tego, jak ich zdaniem w roku 100. lecia powstania Wydziału MT będzie wyglądał robot pomagający człowiekowi w życiu codziennym. 

Zająłem w nim III m-ce ex aequo z dwiema innymi osobami. 

Spotkanie miało jednak jeszcze jeden ważny cel. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali oficjalne powołania – z rąk Pani Dziekan prof. Anny Timofiejczuk –  na Ambasadorów Wydziału Mechanicznego Technologicznego. 

Po uroczystym wręczeniu nagród, Ambasadorzy wraz z przybyłymi opiekunami/rodzicami, nauczycielami oraz dyrektorami swoich szkół, mieli okazję wysłuchać wykładu prof. Damiana Gąsiorka nt. druku 3D, mogli wziąć udział w warsztacie nt. druku 3D przeprowadzonym przez dr. Mariusza Króla oraz zwiedzić najciekawsze laboratoria Wydziału.

Miło mi zatem poinformować, że od tej pory będę Was informował o tym, co ciekawego dzieje się na „Mechanicznym Technologicznym” (a dzieje się sporo!) i postaram się odpowiadać na wszelkie interesujące Was pytania związane z Wydziałem. Nieskromnie dodam, że jestem z tej funkcji bardzo dumny!

Łukasz Buba