Zmarł Pan Florian Burek

Zmarł Pan Florian Burek

Z przykrością zawiadamiamy, że 27 września br.  zmarł Pan Florian Burek. Pracował w „Mechaniku” w latach 1964 – 1995 jako nauczyciel przedmiotów zawodowych, głównie automatyki.

W 1957 r. ukończył Technikum Przemysłowo – Pedagogiczne w Kluczborku, następnie Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Katowicach. Już w trakcie studiów zaproponowano mu pracę w Technikum Mechanicznym w Raciborzu. Powierzono mu zadanie prowadzenia i rozwijania nowego kierunku nauczania: aparatura kontrolno-pomiarowa i automatyka przemysłowa. Był współtwórcą, tworzonej od podstaw, pracowni automatyki.

Pan Florian Burek przez 13 lat (1964 do 1977) opiekował się samorządem szkolnym. Ponadto podejmował liczne działania promujące nowatorskie pomysły techniczne u uczniów. Był opiekunem wielu prac Szkolnego Klubu Techniki i Racjonalizacji przy ZSM w Raciborzu, który zajął w krajowej rywalizacji III miejsce w roku 1978/79, a rok później – II. Był przewodniczącym Szkolnej Rady Turnieju Młodych Mistrzów Techniki.  Opiekował się pierwszą pracownią komputerową opartą na komputerach ELWRO Junior.

Za swoją pracę Florian Burek otrzymał: Nagrodę Kuratora Oświaty i Wychowania – w latach 1975, 1972, 1978 oraz Złoty Krzyż Zasługi – w 1978 roku.

Bliskim zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek o godz. 10.00 w kościele pw. św. Apostołów Mateusza i Macieja w Raciborzu – Brzeziu.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy i uczniowie „Mechanika”