Wyścigi Mechatraps racers 2022

Wyścigi Mechatraps racers 2022

Chociaż większość uczniów myśli już tylko o wakacjach, to 15 czerwca 2022 r. silna ekipa „Mechanika” wyruszyła na Politechnikę Opolską, by wziąć udział w pierwszej edycji konkursu dla studentów oraz uczniów szkół średnich Mechatraps racers  2022.

Konkurs polegał na konstrukcji pojazdu z napędem na pułapkę na myszy, a następnie na udziale pojazdu w finale konkursu podczas zawodów w dwóch kategoriach: przejazdu na najdłuższą odległość oraz przejazdu na czas. Każda z drużyn miała trzy przejazdy, a pod uwagę brano najlepszy uzyskany wynik. Między kolejnymi przejazdami młodzi konstruktorzy mogli na bieżąco wprowadzać modyfikacje do swoich modeli.

Aż dziewięć osób: Jakub Solich, Robert Bogaczyk, Maksymilian Świerczek – 1aT, Jakub Mrozek – 1eT, Krzysztof Swoboda – 1dT, Krzysztof Płaczek, Robert Matuszek – 2dT, Łukasz Buba – 3aT, Piotr Helmich – 3dT – zaprezentowało swoje pojazdy skonstruowane z części dostarczonych przez Wydział Mechaniczny. Zasadniczy element konstrukcji był identyczny w większości prezentowanych modeli. Jednak o wygranej przesądziły drobne modyfikacje.

Z pewnością ten konkurs wpisze się na stałe w kalendarz szkolnych imprez, bo nasi uczniowie świetnie się bawili podczas rywalizacji. Drobne przeróbki dokonywane podczas kolejnych przejazdów podgrzewały atmosferę. Do ostatniego przejazdu emocje sięgały zenitu i nie było zdecydowanych faworytów.

Na uwagę zasługuje też fakt, że pomimo zaciętej rywalizacji, rozgrywki toczyły się na zasadzie fair play. Zawodnicy doradzali sobie po każdym przejeździe, użyczali kolegom narzędzi do zoptymalizowania ich bolidów i kibicowali sobie wzajemnie.

Robert Bogaczyk oraz Maksymilian Świerczek (1aT) zajęli pierwsze miejsce w kategorii przejazdu na czas. Drugie miejsce w kategorii przejazdu na czas oraz przejazdu na najdłuższą odległość zajął Łukasz Buba (3aT). Dodatkowo pojazd Łukasza został wyróżniony za uniwersalizm konstrukcji nagrodą specjalną. Trzecie miejsce w kategorii przejazdu na najdłuższą odległość zajęli Krzysztof Płaczek i Robert Matuszek (2dT).

Wspaniała atmosfera, słodki poczęstunek i rewelacyjne wyniki naszych drużyn, czego chcieć więcej?

Chyba tylko równie dużego zainteresowania konkursem w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału, naprawdę warto!!!

Link do filmu z zawodów: https://youtu.be/qIXZcXWKpQE