Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność…

Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność…

Na początku grudnia dwie uczennice naszej szkoły: Agnieszka Wilczek i Sonia Śliwa uczestniczyły w czterodniowym wydarzeniu z zakresu doradztwa zawodowego, wspierającym edukację dziewczyn w obszarze IT oraz karier kobiet w branży technologicznej. Ideą Women In Tech Camp jest zainspirowanie młodych kobiet do rozwoju zawodowego w branży IT, zapoznanie ich ze specyfiką rynku pracy oraz wzmocnienie ich kompetencji. Dziewczyny brały udział w cyklu warsztatów i spotkań mentoringowych z ekspertami największych firm technologicznych. Bawiły się, uczyły, nawiązywały kontakty i zbierały doświadczenia. Pierwszego dnia, który służył integracji miały możliwość wzięcia udziału w warsztatach umiejętności technologicznych. Podczas ekscytującego „mentoring day” uczestniczki miały okazję skorzystać z wiedzy, doświadczenia i fachowych porad przeszło osiemdziesięciu mentorek i mentorów – ekspertów czołowych firm branży IT. Była to niepowtarzalna okazja, aby poznać tajniki pracy w IT największych firm technologicznych, m.in. Amazon, Citi Handlowy, Ericsson, Motorola, NatWest czy Procter and Gamble. Dziewczyny uczestniczyły również w „career day”, którego założeniem było planowanie swojej kariery zawodowej w branży IT, analizując swoje umiejętności twarde i miękkie wspólnie z ekspertami. Ostatniego dnia po uroczystym podsumowaniu każda z uczestniczek otrzymała dyplom.
Co na ten temat mówią uczestniczki:
”Warsztaty były prowadzone w bardzo fajny sposób, aktywnie brałyśmy w nich udział, myślę, że wiele z nich wyniosłyśmy, a także zostałyśmy zainspirowane do dalszych działań”

„Sesje mentoringowe, których najpierw się trochę obawiałyśmy były naprawdę fajne 
i pomogły nam pozbierać myśli i ukierunkować nasze wybory zawodowe”

„Najfajniejsze jednak w tym wyjeździe było spotkanie i zapoznanie się z dziewczynami, które mają podobne zainteresowania do naszych”

Doradca zawodowy