Women In Tech Camp

Women In Tech Camp

Posiadanie zainteresowań, uzdolnień i pasji to sprawa niezwykle istotna w rozwoju młodego człowieka. Przekonały się o tym dwie uczennice naszej szkoły: Agnieszka Wilczek i Sonia Śliwa, które będą uczestniczyły w prestiżowym, 4-dniowym, inspiracyjnym obozie technologicznym Women in Tech Camp Youth! w Bukowinie Tatrzańskiej. To już czwarta edycja obozu, który przeznaczony jest dla 150 najlepszych studentek uczelni technicznych w Polsce. Organizator – Fundacja Edukacyjna Perspektywy, która od prawie 25 lat pomaga młodym ludziom w wyborze drogi kształcenia i rozwoju zawodowego, zaprosiła po raz pierwszy do udziału uczennice szkół średnich z całej Polski w ramach specjalnej edycji Women in Tech Camp Youth! Oprócz 150 studentek, zaproszono 25 uczennic liceów i techników. Na obozie będzie zatem 175 dziewczyn z całego kraju, które łączy ta sama pasja. Głównym zadaniem naszych uczennic było wypisanie formularza aplikacyjnego, w którym jednym z podstawowych punktów była prośba o podanie argumentów, dlaczego akurat ona powinna znaleźć się na obozie wśród najzdolniejszych studentek i uczennic kierunków technologicznych. Udało się! Już na początku grudnia dziewczyny będą uczestniczyć w jednym z największych obozów tematycznych w Europie, gdzie będą miały możliwość:

  • wziąć udział w świetnych warsztatach techowych i soft skill’owych z profesjonalistami z najlepszych firm technologicznych,
  • uczestniczyć w sesjach mentoringowych z ekspertami i ekspertkami z branży,
  • poznać inspirujące kobiety z obszaru nowych technologii,
  • wziąć udział w Career Day czyli ekskluzywnych targach edukacyjnych,
  • poznać inne uczestniczki Campu niesamowite dziewczyny, które mają takie same zainteresowania i są najlepsze w kraju w obszarze nowych technologii.

Dziewczyny! Niech ten czas będzie dla Was inspiracją w dalszej ścieżce zawodowej. Gratulujemy i czekamy na Waszą relację po przyjeździe.

Doradca zawodowy