Pokazy z okazji dni otwartych

Pokazy z okazji dni otwartych

W ostatnim czasie w naszej szkole obywały się pokazy z okazji dni otwartych przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod opieką p. Patrycji Kozak. Mieliśmy przyjemność gościć: Szkołę Podstawową nr 4 z Raciborza, Szkołę Podstawową z Nędzy, Szkołę Podstawową z Rudnika, Szkołę Podstawową nr 2 z Raciborza, Szkołę Podstawową nr 15 z Raciborza oraz Szkołę Podstawową z Brzezia.

Uczniowie mogli zobaczyć kilka fizycznych doświadczeń takich jak łóżko Fakira, Nurek Kartezjusza, półkule magdeburskie, hologram 3D i prądnicę. Gościom zostały przybliżone kierunki kształcenia, które są w naszej szkole. Uczniowie zobaczyli też doświadczenia z prądem elektrycznym prezentowane przez p. Konrada Hajdasza. Atrakcjami przyciągającymi najwięcej uwagi były: tuba Rubensa i generator Tesli. Pan kierownik Leszek Kuzdrowski oprowadził uczniów po warsztatach szkolnych i opowiedział o znajdujących się tam pracowniach, zaś pan Marcin Doczumiński ciekawie opowiadał o wyposażeniu pracowni elektrycznej.

Zdecydowanie kierunkiem, który cieszy się największym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy nas odwiedzili jest technik mechatronik. Uczniowie dopytywali również o szczegóły innych kierunków kształcenia. Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do rekrutowania się na interesujące was kierunki. Niezdecydownych zaś zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą zawodowym. Pani Joanna Bończyk chętnie porozmawia i postara się pomóc w wyborze.

Adam Zamkotowicz, 1cT