Obchody Dnia Edukacji Narodowej w „Mechaniku”

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w „Mechaniku”

12 października 2021 roku w CKZiU nr 2 „Mechanik” o godz.10.30 odbyły się uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej. Ze względu na obostrzenia sanitarne w uroczystości udział wzięli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przewodniczący Rady Rodziców oraz uczniowie klas pierwszych i drugich.

Akademia rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i uroczystego ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy tym samym oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej CKZiU Nr 2 „Mechanik”.

Następnie zabrał głos w imieniu uczniów przewodniczący Samorządu Szkolnego Łukasz Buba, który między innymi użył metafory Nikosa Kazantzakisa definiujac zawód nauczyciela:…

link do przemówienia  >> KLIKNIJ <<

Zostały także wręczone sympatyczne upominki dla wszystkich pracowników – przygotowane przez Samorząd Szkolny wraz z opiekunem panią Patrycją Sergiel. -DZIĘKUJEMY:)

W dalszej części akademii pan dyrektor Sławomir Janowski złożył podziękowania swoim współpracownikom za włożony wkład pracy i życzył wszystkim wytrwałości i sukcesów.

Jak co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej, przyznawane są Nagrody Starosty i Dyrektora Szkoły. Nagrodzone osoby otrzymały z rąk dyrektora list gratulacyjny, a z rąk uczniów – kwiaty.

W tym roku uhonorowani zostali:

 link do  listy nagrodzonych  >>KLIKNIJ<<

Tegoroczną uroczystość zamknął program artystyczny przygotowany przez klasy I i III aT pod opieką Pań: Sabiny Ryś i Laury Burek. Mieliśmy okazję przenieść się w czasie do roku 2041 i obejrzeć program telewizji śniadaniowej „Pytanie na Długiej Przerwie” w telewizji TV Mechanik. A w nim gościem był szalony naukowiec, autor bestselerowej książki, który opowiedział nam, z jakimi „problemami” boryka się pokolenie współczesnych trzydziesto- i czterdziestolatków. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, ponieważ był to występ kabaretowy. Na wielkie brawa zasługują uczniowie klasy III aT – Kamil Berlik, który wcielił się w rolę prowadzącego, Łukasz Buba jako profesor, oraz Andrzej Mrozek, Franciszek Mielimąka, Dominik Tomiczek, Oliwier Błaszczok, Mateusz Staniek, Piotr Krauze, Michał Gomułka, Martin Kalyciok, Tomasz Jegliczka, Łukasz Paskuda, Michał Harz i Kacper Madeja. Uczniowie klasy I aT z wielkim zaangażowaniem przygotowali dekoracje i przynieśli potrzebne rekwizyty. Szczególne podziękowania należą się Marcinowi Jaśkowiakowi za wykonanie noszy, oraz Bartoszowi Kurze i Oliwierowi Twardzikowi za zrobienie napisów.

O nagłośnienie zadbali uczniowie klasy III hT – Mateusz Grębski, Hugo Kieś-Wiśniewski i Krzysztof Krolik, który również wykazał się wielkim talentem wokalnym i swoim śpiewem uświetnił występ kabaretowy i zyskał aplauz publiczności.

Zapraszamy do galerii zdjęć >>KLIKNIJ<<