Nasi uczniowie rywalizowali w piątej edycji konkursu „Mechaniczny by Night”

Nasi uczniowie rywalizowali w piątej edycji konkursu „Mechaniczny by Night”

W piątek 3 czerwca grupa ośmiu uczniów naszej szkoły pojechała na Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskiej by rywalizować w piątej już edycji konkursu „Mechaniczny by Night”.

Podzieleni na dwie drużyny wykonywaliśmy zadania takie jak: osiąganie największego momentu obrotowego… rowerem na hamowni; „nawijanie” cieczy nienewtonowskiej na pręt umieszczony we wiertarce (dla ciekawskich- to efekt Weissenberga); zespołowe lepienie z gliny na czas; spróbowanie swoich sił jako piloci małej Cessny na symulatorze lotu; poszukiwania odpowiednich rzutów brył przestrzennych na kartkach oraz stworzenie w czasie 8 minut za pomocą makaronu i kleju na gorąco najbardziej wytrzymałej, a przy tym najlżejszej konstrukcji.

Na 7 drużyn które pojawiły się tego wieczoru, udało nam się zająć 2 oraz 5 miejsce.
Dzięki temu wyjazdowi mogliśmy się razem zintegrować i w dodatku wokół nierzadko całkiem wymagających wbrew pozorom zadań. Nie zapominamy też o zwiedzaniu przy tym zaawansowanych laboratoriów i pracowni WM które nieraz wywarły na nas spore wrażenie.
Dziękujemy całemu Wydziałowi Mechanicznemu za świetną organizację i ciepłe przyjęcie oraz naszym opiekunom za poświęcony czas.
Linki do materiałów i filmików: