Lekkoatletyka z historią w tle

Lekkoatletyka z historią w tle

Zakończyliśmy sezon lekkoatletyczny, na który składa się: Szkolna liga LA i Sztafetowe biegi przełajowe. Ten rok stał się historycznym dzięki zaangażowaniu naszych dziewczyn. Po raz pierwszy w historii „Mechanika” w sztafetach wystąpiła nasza żeńska drużyna (nawet organizator kontaktował się z nami przed zawodami – czy aby na pewno nie zaszła jakaś pomyłka 😊)

29.09.2021r odbył się Finał Rejonowy Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej, który jest jednocześnie półfinałem wojewódzkim. Bloki, w których odbywała się rywalizacja, to: biegi szybkościowe, wytrzymałościowe, skoki i rzuty oraz sztafeta. Chłopcy „Mechanika” zajęli II miejsce, wygrywając w skoczności i rzutach, w sztafecie natomiast „ deptali po piętach” ZSMOS. Poniżej tabela wyników.

8.10.2021r odbył się historyczny dla naszej szkoły Finał Rejonowy Biegów Sztafetowych. 6 dziewczyn i 6 chłopców reprezentowało „Mechanik”. Ostatecznie dziewczyny znalazły się zaraz za podium, zajmując IV miejsce, a chłopcy uplasowali się na III stopniu, choć przez większość rywalizacji byli na drugim miejscu, załamanie niestety przyszło na 5-tej zmianie i nie udało się utrzymać pozycji. Czujemy trochę niedosyt. Składy drużyn poniżej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie i chęć walki (a było niewiarygodnie zimno), za rok będzie lepiej, choć i tak jest bardzo dobrze.

Pragniemy poinformować, że pomimo poprzedniego ciężkiego, pandemicznego roku we współzawodnictwie sportowym Szkolnego Związku Sportowego w rankingu szkół województwa śląskiego zajęliśmy VI miejsce. Na wysoką pozycję w tabeli zapracowały drużyny piłki siatkowej i koszykowej.

                                            SZTAFETY

  1. Sonia Śliwa                                                1. Kamil Wolek

  2. Nikola Fojcik                                             2. Grzegorz Fiołka 

  3. Natalia Smołka                                          3. Łukasz Zarembik 

  4. Zosia Stachera                                           4. Patryk Solich 

  5. Milena Smolarek                                       5. Bartosz Nikodym 

  6. Agnieszka Wilczek                                    6. Daniel Depta 

Joanna Stankiewicz