Kacper z Kamilem na podium, a drużyna „Mechanika” piąta w Mistrzostwach Śląska

W piątek 11 czerwca w Będzinie odbył się Finał Licealiady Województwa Śląskiego w Piłce Siatkowej Plażowej. Naszą szkołę (CKZiU nr2 „Mechanik”) reprezentowali: Kacper Kasprzycki (2cT) i Kamil Nadskakulski (2aT). Turniej rozgrywano systemem brazylijskim i wystąpiło w nim 7 par. Nasi chłopcy w pierwszym meczu trafili na faworytów z IX LO z Częstochowy, z którymi niestety przegrali. W następnych meczach pokonali kolejno V LO Gliwice oraz ZS Łazy i awansowali do półfinału, gdzie znowu czekała na nich para z Częstochowy. Niestety znowu siatkarze z Częstochowy okazali się lepsi i naszym siatkarzom przyszło rywalizować o 3 miejsce. W meczu o 3 miejsce Kacper i Kamil pokonali parę z ZSO nr 1 w Żorach i zajęli 3 miejsce w Finale Licealiady Województwa Śląskiego w Piłce Siatkowej Plażowej. Turniej wygrała para z Częstochowy pokonując w finale I LO Będzin.

W środę 9 czerwca w Częstochowie rozegrany został Finał Licealiady Województwa Śląskiego w Piłce Siatkowej. Wystąpiły w nim drużyny : IX LO Częstochowa, NSSP Jastrzębie Zdrój, I LO Będzin, ZSTI Gliwice, ZS Łazy i CKZiU nr2 „Mechanik” Racibórz. Drużyny podzielono na 2 grupy. Mecze były rozgrywane do dwóch wygranych setów. W pierwszym meczu nasza drużyna zmierzyła się z I LO z Będzina przegrywając w dwóch setach (17-25, 13-25). Drugi mecz nasi siatkarze zagrali z ZS Łazy i przegrali pierwszego seta do 18, w drugim pokonali przeciwników 25-15 niestety w tie-breaku znów górą byli przeciwnicy i nasi chłopcy pożegnali się z turniejem zajmując ostatecznie 5 miejsce w Województwie Śląskim. Mistrzami Śląska zostali siatkarze z Jastrzębia pokonując w finale Będzin, podium uzupełnili gospodarze z Częstochowy.