Mechanik na zawodach w pływaniu drużynowym

Mechanik na zawodach w pływaniu drużynowym

W środę na basenie przy ul. Śląskiej odbyły się Rejonowe Zawody w Pływaniu Drużynowym. Do współzawodnictwa  przystąpiły drużyny z czterech raciborskich szkół średnich. Uczniowie rywalizowali ze sobą na dystansie 50m stylem motylkowym, grzbietowym, klasycznym, dowolnym oraz 100m stylem zmiennym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Zmagania pływaków kończyła sztafeta 8x50m stylem dowolnym. Suma zdobytych punktów we wszystkich konkurencjach pozwoliła nam zająć drugie miejsce na podium. Przed „Mechanikiem” był tylko tzw. SMS, który szkoli pływaków i był wielkim faworytem tej imprezy.

W tej krótkiej relacji z zawodów należy szczególnie podkreślić fakt, że od niepamiętnych czasów w Raciborzu odbyły się tak dobre zawody pływackie szkół średnich. Wystąpiło w nich 7 drużyn. Wszystkiemu towarzyszyła dobrze przygotowana oprawa, a nad przebiegiem zawodów czuwali profesjonalni sędziowie. Osobom, które przygotowały tę imprezę, należą się duże podziękowania.

„Mechanik” reprezentowali:

Szymon Kozaczka, Sebastian Wycisk, Kacper Przedziński, Adam Leksza, Piotr Kiełkowski, Kacper Kasprzycki, Jonatan Front, Mateusz Grębski i Alexander Halfar

Tomasz Gajda