I hT buduje zespół klasowy!

I hT buduje zespół klasowy!

Piętnastolatek w szkole średniej to wyzwanie dla wychowawcy, pedagoga szkolnego, doradcy zawodowego i rodzica. W związku z tym, by ułatwić start w nowym środowisku, klasa I hT uczestniczyła w minionym miesiącu w cyklu zajęć wychowawczych i integracyjnych. 19 września elektronicy i informatycy spotkali się w Zamku Piastowskim na zajęciach integracyjnych, które przeprowadziły: Pani Pedagog Beata Brzozowska i Pani Joanna Bończyk – doradca zawodowy. Młodzież miała wówczas możliwość bliższego poznania własnych zainteresowań oraz zbudowania relacji w zespołach zawodowych. Ponadto przeprowadzone zabawy integracyjne pokazały, z jakimi osobowościami będzie miała do czynienia wychowawczyni klasy. W klasie I hT są pasjonaci elektroniki i motoryzacji, informatycy – tylko troszeczkę uzależnieni od komputera, ale także muzycy – śpiewający i grający na różnych instrumentach, sportowcy – piłkarze, zapaśnik, rowerzyści. Jest nawet kilku miłośników nauki!!!

W kolejnych tygodniach, podczas lekcji wychowawczych, chłopcy pracowali nad stroną reprezentatywną klasy. Nabywanie tej umiejętności jest nie lada wyzwaniem. I hT to … gaduły! Z pewnością zdanie wychowawcy podzielają nauczyciele uczący w tej klasie. Czas pokaże jakie będą rezultaty tej pracy…

Tymczasem na zakończenie całego cyklu zajęć klasa wybrała się dziś w towarzystwie wychowawcy i pedagoga do pobliskiej kręgielni. Panie mogły zaobserwować, jak młodzież rywalizuje ze sobą (oczywiście zgodnie z zasadami fair play) i jak wspaniale reprezentuje szkołę poza jej murami. Brawo chłopaki!

Po powrocie do szkoły odbyło się podsumowanie miesięcznej pracy ze … słodkim akcentem, bowiem Pani Beata Brzozowska i Pani Patrycja Sergiel upiekły ciasto i ciasteczka w wyjątkowo zdrowym wydaniu.

Patrycja Sergiel

PS. Klasa I hT jest gotowa do ślubowania!