Kolejny wielki sukces uczniów ‘’Mechanika’’

Kolejny wielki sukces uczniów ‘’Mechanika’’

W poniedziałek 01 kwietnia 2019  grupa naszych uczniów wzięła udział w konkursie organizowanym przez Politechnikę Opolską pn. „Mechaniczny by Night”. Poza naszą placówką udział brały także szkoły średnie z Opola, Kędzierzyna – Koźla, Zawadzkiego , Krapkowic.

Uczniowie rywalizowali w czteroosobowych drużynach i zmagali się z siedmioma zadaniami-konkurencjami  w określonym czasie.

Z naszej szkoły zgłoszone zostały trzy drużyny: Zasilacze, Sporadycznie Mechaniczni oraz Mechanicy Racibórz

Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż uczniowie Mechanika zdobyli wszystkie trzy najwyższe lokaty:

Zasilacze – I miejsce

Sporadycznie Mechaniczni – II miejsce

Mechanicy Racibórz – III miejsce

Kliknij>> DYPLOMY naszych uczniów

A oto krótka relacja z tego ciekawego i bezprecedensowego wydarzenia „okiem naszych uczniów”.

Pierwszego kwietnia, zaraz po lekcjach, wyruszyliśmy do Politechniki Opolskiej na „Mechaniczny by night – Challenge szkół”. Tam dostaliśmy koszulki i naklejki z numerem naszej drużyny a już chwilę później rywalizowaliśmy z innymi grupami. Razem z moją grup było 10, w tym trzy z naszego raciborskiego „Mechanika”. „Segreguj, nie odpadaj”, „Asy przestworzy”, „” – to tylko niektóre z nietuzinkowych nazw rywalizacji. Raz celem było prawidłowo segregować śmieci na czas, w innej jak najszybciej przelecieć modelem samolotu tor przeszkód w symulatorze. Krótko mówiąc, mieliśmy od groma śmiechu oraz zabawy, ale też i napięcia przy bardziej wymagających zadaniach. Napięcia zresztą niemało było przy ogłaszaniu wyników konkurencji. Serce biło jak szalone, gdy organizatorzy robili podsumowanie punktów dyscypliny po dyscyplinie, a nazwy naszych grup plasowały się raz wyżej, raz niżej. Ostatecznie „Mechanik” zajął całe podium, a nasza radość towarzyszy nam do dziś.

Drużyny reprezentowali:

Zasilacze – Alan Żółtański, Marcelin Kierek, Patryk Rochowiak, Paweł Iwańczyk

Sporadycznie Mechaniczni – Izabela Utrata, Natalia Nienartowicz, Grzegorz Dreszer,
Krzysztof Kowaczek

Mechanicy Racibórz – Benjamin Staniek, Mateusz Tomala, Patryk Marcalik, Szymon Gaczyński