„IT English Contest” 2019

„IT English Contest” 2019

22 marca odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Językowego „IT English” dla uczniów szkół średnich pod patronatem Starostwa Powiatowego w Raciborzu. Bardzo cieszymy się, że uczestnicy znowu dopisali. Tym razem było ich 21 z 9 placówek, takich jak I LO, Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl., Zespół Szkół Budowlanych w Rybniku, I i II LO, CKZiU nr 1, Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu i oczywiście ekipa „Mechanika”.

Po powitaniu przez pana dyrektora – dr. Sławomira Janowskiego i organizatorki – Elżbietę Gargulińską  oraz Teresę Kowalską startujący w konkursie rozwiązywali test z informatyki po angielsku. Wymagał on posiadania sporej wiedzy specjalistycznej i niemałych umiejętności językowych. Dobrej atmosferze miały służyć  prezentowane nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy CKZiU nr 2 i Starostwo Powiatowe – dysk zewnętrzny, power banki, słuchawki, myszka, pendriv-y, kubki, długopisy, bony Empik oraz książki   wydawnictwa Oxford University Press. Sił zaś w konkursowych zmaganiach dodawał pyszny poczęstunek przygotowany dzięki uprzejmości Mam naszych uczniów. Bardzo dziękujemy! W oczekiwaniu na wyniki (podczas gdy komisja składająca się z organizatorek i opiekunek uczestników oceniała testy) nasi goście wzięli udział w pokazach i wykładach, które pod kierunkiem p. Patrycji Kozak i p. Konrada Hajdasza odbyły się w pracowniach fizycznej i elektrycznej. Niespodzianką było spotkanie z naszymi absolwentami – Pawłem Filipem, który dzielił się opowieściami o blaskach i cieniach studenckiego życia na Uniwersytecie Opolskim oraz Witoldem Głogowskim, który pomógł koledze w przeprowadzeniu doświadczeń fizycznych.

Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki i wyrównany, różnice punktowe niewielkie, dlatego Komisja postanowiła nagrodzić 5 osób. Dodatkowo przyznano wyróżnienia. Gratulujemy!

Oto tegoroczni laureaci:

I miejsce – Kacper Zalewski, I LO Wodzisław Śl.

II miejsce – Jan Wojtowicz, ZST Wodzisław Śl.                                        

III miejsce – Krzysztof Żerebecki, II LO Racibórz

III miejsce ex aequo – Mariusz Pyrk, I LO Wodzisław Śl.  

IV miejsce –   Kevin Pieczarek, CKZiU nr 2 – „Mechanik” Racibórz

Wyróżnienia: Adam Wysocki – I LO Racibórz, Miłosz Zając – Zespół Szk. Budowlanych, Rybnik, Przemysław Gawłowski, CKZiU nr1, Racibórz, Szymon Andrejko, Zespół Szk. Ekonomicznych, Racibórz, Kamil Soprych, Zespół Szk. Ekonomicznych, Wodzisław Śl.

Po uroczystym wręczeniu nagród, goście zostali zaproszeni do udziału w kolejnych edycjach. Dziękujemy przybyłym za obecność, a Koleżankom, Kolegom i Paniom z administracji i obsługi za nieodzowną pomoc w sprawnym przebiegu konkursu.

 

                       Elżbieta Gargulińska i Teresa Kowalska

      ZAPRASZAMY DO OGLĄDNIĘCIA ZDJĘĆ W GALERII >>„IT English Contest” 2019