Koszykarze powalczyli!!!

Ostatnim akcentem w rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego były zmagania koszykarzy w streetballu.

8 czerwca na boisku „ Ekonomika” odbył się turniej 1/2 finału wojewódzkiej Licealiady. Pod dziwnymi nazwami w szranki stanęły trzy nasze zespoły:

1. Klasa IIbt + Romek
  2. Klasa IIet i przyjaciele
  3. Reprezentacja klas pierwszych.

Po cichu liczyliśmy na sukces i nie zawiedliśmy się. Zdobyliśmy wszystkie najważniejsze trofea.

Kamil Jasny został mistrzem rzutów za 3 pkt. Roman Jędrzejczak został graczem MVP turnieju. Pawła Rybkę wybrano najsympatyczniejszym zawodnikiem turnieju.

Drużyna IIet zdobyła III miejsce, a najważniejsze trofeum, puchar i mistrzostwo wywalczyła drużyna IIbt. Tym samym mistrzowie turnieju w składzie: Kamil Jasny, Roman Jędrzejczak, Tomasz Kądzioła i Mateusz Sokołowski awansowali do finału Wojewódzkiej Licealiady, który odbył się 11.06.2018r w Bytomiu.

Jak można się było spodziewać w finale wojewódzkim zjawiły się bardzo silne zespoły, czekała nas ciężka przeprawa. Przewidywania sprawdziły się, było ciężko, krew się lała ( dosłownie i w przenośni).

Po wyrównanych meczach bilans rywalizacji to: 3 mecze wygrane i 3 przegrane. Jak się później okazało dało to naszym koszykarzom bardzo wysokie czwarte miejsce w województwie.

Cieszymy się bardzo z uzyskanego miejsca, choć w pamięci zostaje mecz półfinałowy, w którym odpadliśmy po dogrywce tracąc jeden punkt. Finalnie okazało się, że była to drużyna, która zwyciężyła w całym turnieju.

Serdecznie gratulujemy osiągnięcia sukcesu i liczymy na więcej w przyszłym roku.