Jubileusz „Mechanika” – podziękowania

Jubileusz „Mechanika” – podziękowania

Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które sprawiły, że jubileusz 70-lecia „Mechanika” był „cudownym świętem”.

Dziękuję moim współpracownikom, którzy włączyli się w przygotowania jubileuszowych obchodów:  nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, bez których pomocy ten dzień nie byłby tak udany. Dziękuję autorkom jubileuszowego przedstawienia – Pani Dorocie Cyron i Pani Patrycji Sergiel wraz z aktorami oraz Pani Aleksandrze Piwowar za scenografię i odświętny wystrój szkoły.

Dziękuję członkom Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół „Mechanika” za zaangażowanie w organizację jubileuszowego spotkania.

Dziękuję Pani Joli Sawickiej oraz Panu Andrzejowi Złoczowskiemu za obsługę fotograficzną uroczystości.

Dziękuję ks. Jerzemu Hetmańczykowi za gościnne przyjęcie nas w kościele pw. św. Jana Chrzciciela oraz księżom absolwentom –              z ks. dr. Jerzym Witeczkiem na czele – którzy przyjęli nasze zaproszenie do udziału we mszy św. w jubileuszowej intencji. Dziękuję szkolnym katechetom za pomoc w organizacji jubileuszowej mszy św.

Dziękuję uczniom „Mechanika” za wszelką pomoc przy organizacji tego, także ich, święta.

Dziękuję wszystkim gościom za pozytywną odpowiedź na nasze zaproszenie i za miłe słowa, które do nas skierowali.

Dziękuję „Mechanikowym” emerytom za obecność i radość, którą się z nami dzielili.

Dziękuję Pani dyrektor Joannie Maksym – Benczew, za gościnę w murach Raciborskiego Centrum Kultury i za przychylność w ostatnim tygodniu.

Dziękuję Panu Józefowi Kuźmińskiemu z zespołem za uatrakcyjnienie jubileuszowej biesiady.

Dziękuję wszystkim sponsorom naszej uroczystości, którzy wsparli podejmowane przez nas działania.

Dziękuję rodzicom uczniów „Mechanika” – głównie zapewne mamom – za smaczne wypieki do jubileuszowej kawiarenki.

Dziękuję raciborskim mediom za relacjonowanie naszego spotkania.

Dziękuję wreszcie wszystkim absolwentom, którzy tego dnia zawitali ponownie w mury naszej szkoły i wspólnie z nami świętowali jubileusz „Mechanika”.  To przede wszystkim Państwa święto i bez Waszej obecności byłoby puste i nijakie. Dziękuję za ciepłe słowa, za wyrazy sympatii, za fantastyczne rozmowy. Państwa zadowolenie jest dla nas, organizatorów, najlepszą nagrodą.

Specjalne podziękowania składam Panu prof. dr. inż. Janowi Kosmolowi za pełne ciepła, humoru i nostalgii jednocześnie wystąpienie.

dr Sławomir Janowski – dyrektor „Mechanika”