Dzień Języków Obcych w „Mechaniku”

Dzień Języków Obcych w „Mechaniku”

Zgodnie z wieloletnią tradycją, także i w tym roku tj. 26 września obchodziliśmy
w naszej szkole Dzień Języków Obcych, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez szkolnych. Tego dnia uczniowie mieli sposobność popisania się swoją wiedzą na temat realiów, kultury i historii krajów anglo – i niemieckojęzycznych, rozwiązując quizy przygotowane przez panie: Weronikę Wlkos-Hiltawską oraz Helenę Krettek, a także zmierzyć się z ortografią podczas dyktand.

Ciekawe teksty na dwóch poziomach językowych przygotowali nauczyciele języków obcych: p. Alicja Cieślik i p. Dorota Cyron (język angielski) oraz p. Edyta Wiesner i p. Piotr Swoboda (język niemiecki). Podczas tego święta odbyły się również projekcje filmów w oryginale – dzięki zaangażowaniu p. Piotra Swobody – oraz zajęcia z native speakerem – Helen Łukoszek ze szkoły językowej POINT. Ponadto uczniowie utalentowani artystycznie wzięli udział w konkursie na plakat wykonany dowolną techniką pt. „Moje europejskie wakacje”. Najlepsze prace wyłoniła komisja w składzie: Elżbieta Gargulińska i Helena Krettek. Klimat tego święta został stworzony również przez dekoracje oraz domowe wypieki naszych uczniów i ich mam.

Tu podziękowania dla wszystkich, którzy w ich przygotowanie włożyli wiele wysiłku i serca. Nad kawiarenką czuwały panie Teresa Kowalska i Katarzyna Koczy z nieocenioną pomocą uczennic z klasy 2 c T. A że nie od dziś wiadomo, że cukier krzepi i poprawia nastrój, to ten dzień dzięki wspomnianym smakołykom wydał się być po prostu pogodniejszy. Cóż, przyjemna atmosfera sprzyja chłonięciu wiedzy…

Każdy uczeń tego dnia miał więc niebywałą możliwość poszerzyć swoją wiedzę z zakresu języków obcych, a także dowiedzieć się tego i owego na temat danego kraju. Dzień Języków Obcych był nie tylko doskonałą okazją do popularyzacji informacji, ale i uświadomienia naszym uczniom, że wiedzę można zdobywać na każdym kroku, nie rezygnując przy tym z dobrej zabawy.

W tym roku, jak co roku, święto języków dostarczyło wielu wrażeń i pozytywnej energii, a imprezę niewątpliwie można zaliczyć do udanych!

Katarzyna Koczy i Edyta Wiesner
Zdjęcia: Piotr Swoboda

 

Oto zwycięzcy konkursów Dnia Języków Obcych:

 

JĘZYK ANGIELSKI

Dyktando (klasy I-II):
I – Mateusz Stoś, IIfT
II – Kamil Zamojski, IbT
III – ex-aequo: Adam Grzesik IIbT, Tomasz Błasiak IIbT, Krzysztof Brzoska IbT

Dyktando (klasy III-IV):
I – Marek Plinta, IVfT
II – Dominik Witek, IIIcT
III – Ewa Zielonka, IVcT

Grupowy konkurs kulturoznawczy:
I – Dominik Witej i Jan Wyglenda, kl.IIIcT
II – Marek Bauer i Krzysztof Paniczek, kl. IVfT
III – Bartłomiej Błaszczyk i Jakub Osiński, IIeT

Konkurs na najciekawszy plakat angielski:
Adam Modlich, IdT

 

JĘZYK NIEMIECKI

Dyktando (klasy I-II):
I – Roman Wilczek, IIfT
II – Szymon Juraszek, IeT
III – Dawid Lokocz, IcT

Dyktando (klasy III-IV):
I – Piotr Afa, IVdT
II – Andrzej Mika, IVaT
III – Karol Dastig, IIIfT

Grupowy konkurs kulturoznawczy:
I – Przemysław Burek i Piotr Afa, IV dT
II – Marek Świenty i Paweł Rybka , II dT
III – Patryk Kaczyński i Mateusz Drobny, IIIaT

Konkurs na najciekawszy plakat niemiecki:
Alexander Musioł, IIaT

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!

 

Zapisz