Zawody pływackie

Zawody pływackie

W środę 22 marca przypadał Światowy Dzień Wody. Akurat tak się złożyło, że w tym dniu odbyła się Licealiada Pływacka w Rybniku. Grzechem by było nie skorzystać z zaproszenia na te zawody i nie wymoczyć się w pełnym wody basenie. Bez problemu udało się wyłonić chętnych na tę imprezę sportową.
Do świetnie pływających śmiałków, którzy reprezentowali naszą szkołę należeli:
  • Kacper Przedziński
  • Daniel Klima
  • Bartosz Borowik
  • Rafał Wyglenda
  • Dawid Piszczan
  • Patryk Borski
Był to nasz szkolny debiut w tego typu zawodach. Byliśmy tam jedyną szkołą z Raciborza, natomiast w sumie spotkało się tam ponad stu zawodników, reprezentujących 12 szkół z Rybnika, Żor, Wodzisławia, Knurowa i Jastrzębia.
Młodzież uczestnicząca w poszczególnych konkurencjach pływackich prezentowała bardzo wysoki poziom. Bardzo trudno było zająć miejsce na tzw. pudle. Najbliżej był Kacper, który płynął stylem klasycznym i zabrakło mu zaledwie 0,26 s, by zająć miejsce na podium. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku sztafety stylem dowolnym. Tam o 0,87 s byli lepsi zawodnicy jednej jastrzębskiej szkoły, co uplasowało nas na czwartej pozycji.
Pomimo niezdobytych trofeów do domu wracaliśmy zadowoleni, bo osiągnięte wyniki były bardzo dobre. Impreza była świetnie zorganizowana, nie zabrakło dopingu ze strony widowni a cała pływalnia tętniła życiem. Zabrakło chyba tylko troszeczkę szczęścia, zwłaszcza w tych dwóch wcześniej wymienionych konkurencjach. A może chłopcy niedbale ogolili brody, co zwiększyło opór wody? Za rok dopracujemy szczegóły i powalczymy o lepsze lokaty, by wrócić do szkoły z błyszczącym pucharkiem.
Tomasz Gajda