Półfinał wojewódzki w siatkówce

22 i 29 marca odbyły się kolejne etapy rozgrywek w piłce siatkowej szkół ponadgimnazjalnych.
22 marca pojechaliśmy do Czerwionki, aby rozegrać mecz z reprezentacją tamtejszej szkoły na szczeblu rejonowym. Nasza drużyna od początku narzuciła swoje warunki i pewnie pokonała przeciwnika
w dwóch setach. To zwycięstwo pozwoliło nam zagrać w następnej rundzie.

29 marca w Żorach odbył się półfinał wojewódzki w piłce siatkowej, gdzie oprócz naszej drużyny wystąpiły szkoły z Jastrzębia Zdroju, Czechowic – Dziedzic i Żor. W pierwszym meczu zmierzyliśmy się ze szkołą z Jastrzębia. Zaczęliśmy bardzo dobrze i pewnie wygraliśmy pierwszego seta. W drugim przeciwnik nas zaskoczył, ale doprowadziliśmy do wyrównania. Niestety, mając piłkę setową, nie udało się zakończyć tego seta na naszą korzyść i przegraliśmy 25-27. W trzecim secie gra niezbyt nam się układała i niestety nie udało się nam zagrać w finale. W drugim meczu półfinałowym III LO z Żor pokonało Czechowice – Dziedzice i to oni zagrali z ZS nr 6 z Jastrzębia w finale. My w meczu o 3 miejsce zmierzyliśmy się z przegraną drużyną w drugim półfinale i pokonaliśmy ją pewnie w dwóch setach. Tym samym ukończyliśmy rozgrywki wojewódzkie na miejscu 9-12. Mamy lekki niedosyt, bo wiemy, że powinno być lepiej. Do finału wojewódzkiego awansowali siatkarze gospodarzy, którzy stanowią zaplecze drużyny Jastrzębskiego Węgla z Plusligi.