Podróże kształcą… Kraków 2016

Podróże kształcą… Kraków 2016

W minionym tygodniu (21.04.2016) z inicjatywy Pana Dyrektora i dzięki hojności Rady Rodziców prawie 50 osób uczestniczyło w nietypowej wyprawie do Krakowa. Młodzież różnych klas zwiedzała Muzeum Lotnictwa oraz uczestniczyła w zajęciach rekreacyjnych w Parku Wodnym. Na koniec wycieczkowicze mogli relaksować się na krakowskim rynku. Nic więc zaskakującego nie mogło się wydarzyć, a jednak…

Zagubiony Mateusz Draga trafił do damskiej toalety i słysząc głosy swoich opiekunek nie miał odwagi z niej wyjść. Zacisnął jednak zęby, otworzył drzwi i zwinięty niemalże w kuleczkę, spojrzał na Panie z dziecięcym wstydem i wykrzyczał: Chyba pomyliłem toalety! I tu apel do Pana Dyrektora, aby zakupił odpowiednie znaczki na drzwi, ażeby w przyszłości unikać niezręcznych sytuacji J.

Później zaskoczył nas pan Hoffman, przewodnik w muzeum, którego wykład zapamiętamy do końca świata! Znalazł bowiem cudownych słuchaczy – Panią Dorotę Cyron i Witka Głogowskiego i nie zważając na resztę grupy wydłużył czas zwiedzania o 90minutJ. Panie Helena Krettek i Patrycja Sergiel w ukryciu piły kawę co rusz spoglądając na zegarki i pocieszając wymęczonych słuchaczy.

Prawdziwy relaks rozpoczął się o godzinie 13.00 w Parku Wodnym. 130 minut w basenie z różnymi atrakcjami. Różnymi, bo po wyznaczonym czasie co niektórzy nie potrafili dotrzeć na zbiórkę. Markowi Pielczykowi czas zatrzymał się w… szatni, wszak nie mógł oderwać wzroku od pięknej nastolatki. Mimo prób nawiązania kontaktu, zniecierpliwionej grupy i złości opiekunek przez dłuższy czas nie udało się nawiązać z nim kontaktu. „Sms został wysłany i w dalszym ciągu nie nastąpił odzew kolegi” – rzekł w pewnym momencie Daniel Dróżdż, który zwykle dotrzymuje Markowi krokuJ

Kiedy w końcu udało nam się pokonać korki, spod Wawelu doszliśmy na iście europejski krakowski rynek. Cudowny klimat! Kultura w szeroko pojętym znaczeniu, pachnąca kawa, smakowite muffinki. No i zamiast smoka – smog. Ale nic to! Warto było, bo młodzież mamy wspaniałą. Chłopcy i Daniela nie zawiedli i udowodnili, że nadal chcą się uczyć i zdobywać świat.

Dorota Cyron, Helena Krettek i Patrycja Sergiel

 

PS. Coś nam się wydaje, że za rok będzie walka o miejsca w autobusie… Zapraszamy zatem do współpracy z samorządem szkolnym!